Milletvekili Avcı, Kilimli- Muslu arası tünel ve bölünmüş yol projelerinin son hızla devam ettiğini gidiş geliş şeklinde olan yolda çok sayıda personel ile en kısa sürede neticeye ulaşacaklarını belirtti.

Gençlik yürüyüşü yapıldı Gençlik yürüyüşü yapıldı

 Avcı’nın yaptığı açıklamada; ”Zonguldak - Filyos arası karayolu çalışmalarının ikinci etabı olan, Kilimli-Muslu arası tünel ve bölünmüş yol projesinin toplam uzunluğu 5350 metredir. Bu projenin 3000 metresi tünelli, 2350 metresi bölünmüş yol şeklinde olup, gidiş ve dönüş yönlü olarak çalışmalar devam ediyor. Projede toplam uzunluğu 6000 metre olan tünellerin, bugün itibariyle 2324 metrelik kısmının tünel açımı gerçekleştirilmiştir. Üçte birlik kısmı açılan tünellerdeki çalışmalar aralıksız şekilde, 195 personelle devam ediyor" dedi

MUSLU-FİLYOS ARASI TÜNELLER

Muslu Filyos arasında nihai betonlamada bin 714 metre yapıldığını söyleyen Avcı," Zonguldak-Filyos arası karayolu çalışmalarının üçüncü etabı olan, Muslu-Filyos arası tüneller ve bölünmüş yol projesinin toplam uzunluğu 13.800 metredir. 7 sıralı, gidiş geliş olarak toplamda 14 tünelin bulunduğu projede, bugün itibariyle 6608 metrelik tünel açımı gerçekleştirilmiştir. Çalışmalara 360 personelle devam edilmektedir. Ayrıca açılan tünellerdeki yarım küre nihai betonlama çalışmalarında 1714 metre seviyesine gelinmiş olup, projenin planlandığı sürede hizmette sunulması için, gece ve gündüz esasına göre devam etmektedir. Bu projelerin tamamlanması Zonguldak’ımızı;  İstanbul-Artvin arası Karadeniz Sahil Karayolunda Transit yol üzerinde bir şehir ve kalkınmışlıkta Kuzeyin Yıldızı haline getirmesi anlamında büyük önem arz etmektedir. Takibini büyük bir heyecanla yaptığımız tünellerin Zonguldak’ımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (Haber: Sertaç ÖZDEMİR)

muammer-avcı5

WhatsApp-Image-2023-10-23-at-14.37.20WhatsApp-Image-2023-10-23-at-14.38.01

Editör: Murat Barutçu