AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı,  Zonguldak Merkez’de bulunan derede sürdürülen ıslah ve cam teras korkuluk çalışmalarını yerinde inceledi.

İncelemenin ardından açıklamalarda bulunan Milletvekili Muammer Avcı, çalışmalar için Eylül ayı ortalarında tamamlanacak, dedi.

AK Parti Milletvekili Muammer Avcı açıklamasında şunları söyledi:

“DSİ Genel Müdürlüğü’müzce yapımı gerçekleştirilen ve tarafımızca takibi yapılan, Zonguldak merkezimizde bulunan deremizin, üç etaptan oluşan ıslah çalışması devam ediyoruz.

Gazipaşa Caddesi’ni Acılık’a bağlayan yaya köprüsü ile Uzunmehmet caddesini İstanbul- Ankara çevre yoluna bağlayan karayolu köprüsü arasındaki 200 metrelik alanda, fore kazık, istinat duvar ve vatandaşlarımıza şekilde görsel anlamda güzel bir seyir imkanı sunacak cam teras korkuluk çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

511 hektar alanı doğaya geri kazandıracaklar 511 hektar alanı doğaya geri kazandıracaklar

Yapılan çalışmalar Uzunmehmet Caddesi yönünde devam ederken, karşı yönde yapılacak imalatlar için yüklenici firmaya sağlanacak operasyon rahatlığı ile Eylül ayının ortalarına doğru tamamlanması beklenmektedir.

Diğer taraftan Ankara Köprüsü olarak bilinen köprünün dere tarafında yapılan yaya köprüsünün yüzde 90’lık bölümü de tamamlandı. Çalışmalarımızın Zonguldak’ımıza hayırlı olmasını diliyorum”

Avcı Islah Çalışma 2

Avcı Islah Çalışma 1

Avcı Islah Çalışma 3

Kaynak: Haber Merkezi