Düzce Haber – Düzce'de köylerde ortaya çıkan sülükler vatandaşları canından bezdirdi. Özellikle Boludağı eteklerinde bulunan köylerde yaşayan vatandaşlar, sülüklere karşı çözüm bulunmasını istiyor.

YouTube Abone Satın Al Servisi Kullan, Popüler Ol YouTube Abone Satın Al Servisi Kullan, Popüler Ol

Düzce'nin köyleri son iki yıldır sülüklerle mücadele etmeye çalışıyor. Darıyeri Hasan Ağa Köyü sakinleri de özellikle gece çıkan, güneş ışığında ise saklanan sülüklere karşı çözüm yolları arıyor. Akşam karanlığıyla birlikte evlerin duvarlarına tırmanan, mahsulleri ve yaprakları yiyerek kurutan sülüklere karşı çözüm bulmaya çalışan köylüler, çaresiz kaldıklarını belirterek, yetkililerden yardım istiyor.

"2 YILDIR SÜLÜKLERLE MÜCADELE EDİYORUZ"

Darıyeri Hasanağa köyü sakinlerinden Kübra Aksoy, 2 yıldır sülüklerle başa çıkamaya çalıştıklarını belirterek, "2 yıldır sülüklerle mücadele ediyoruz. Köyümüzde ne bir bitki yetişiyor ne tarla yapabiliyoruz ne çiçeklerimiz oluyor. Evlerimize kadar girmeye başladılar. Akşam karanlık çöktüğünde komşular birbirlerine gidip gelemez oldular. Bu sülüklerin düşmanı da yok. Birkaç tanesini öldürüyorsunuz, tekrar geliyor bir türlü çözüm bulamadık" dedi.

"BAŞ EDEMİYORUZ"

Yetkililerden yardım istediklerini belirten Cennet Bergut ise "Bu sülükleri ne kuşlar ne de başka hayvanlar yemiyor. Hayvan olarak düşmanları yok ve çok çabuk çoğalıyorlar. Buralar soğukları olmadığı için çok rahatça burada yaşıyor, barınıyorlar. Gerçekten büyük bir dert. Biz baş edemiyoruz. Bir şekilde bir yardım istiyoruz çünkü bütün köy sardılar" diye konuştu. İHA

AW909294_06

AW909294_07

AW909294_04

AW909294_01

AW909294_02

Emniyet sürücülere göz açtırmıyor Emniyet sürücülere göz açtırmıyor

Otomobilin motoruna bu kez yavru kedi değil, bakın ne girdi! Otomobilin motoruna bu kez yavru kedi değil, bakın ne girdi!

Olcay Bostancı hayatını kaybetti! Olcay Bostancı hayatını kaybetti!

Şehir merkezine girdi, görenler şaşkına döndü! Şehir merkezine girdi, görenler şaşkına döndü!

Editör: Virda Şahin