17 yaşındaki çocuğa parke taşı atıldı, kaza yapıp hayatını kaybetti! 17 yaşındaki çocuğa parke taşı atıldı, kaza yapıp hayatını kaybetti!

Kocaeli Haber - Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde bir esnaf, gün boyu dükkanında kokoreç satarak, gelirini de Filistinlilere bağışladı.

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde ikamet eden Uğur Atılgan isimli esnaf, bir günlük gelirini Filistinlilere bağışladı. İsrail'in Filistin halkına acımasızca saldırmasına tepki gösteren Atılgan, iş yerinde İsrail'e destek veren hiçbir markanın içeçeğini de satmayacağını ifade etti. Atılgan, tüm esnafı da Filistin'e desteğe çağırdı. İçecek dolabına zincir vurarak kilitleyen Atılgan üstüne, "İsrail’e destek veren tüm firmalara ürünleri iade edilecek, gün birlik günü", "Filistin çocukların kanı ile üretilen ürünleri almak ve satmak istemiyoruz" yazıları asıldı.

AW064889_02

"SESİMİZİ ÇIKARMADIKÇA ZALİMLER DAHA ÇOK KATLİAM YAPACAK"

Filistinlilere destek verdiğini söyleyen iş yeri sahibi Uğur Atılgan, "Biz bu günümüzü Filistin için ayırmaya kararı verdik. Bugün gelecek bütün kazancı Filistinli bebeklere, çocuklara, oradaki insanlara ilaç olsun diye toplayıp göndereceğiz. Tabii ki biliyoruz bu çözüm değil. Bu yaptığımız ne kadar etki eder bilmiyoruz ama biz sesimizi çıkarmadıkça zalimler daha çok katliam yapacak. Yarın bir gün sıra bize geleceğine inanıyoruz. Biz de şimdiden diyoruz ki imkanı olan herkes bir gününü Filistin için ayırırsa Allah'ın izniyle çok faydası olur ve Türkiye’de farkındalık oluşturmuş oluruz. Türkiye genelinde bütün esnafın bir günlük gelirini Filistin için ayırmasını rica ediyoruz. Çünkü orada gerçekten zulüm var. Bunu da duyurmamız lazım. Hazreti Ali'nin sözü vardır, 'Zulmü durduramıyorsan duyurmaya çalış'. Ne kadar elimizden gelirse yaymaya çalışacağız" dedi.

AW064889_03

"FİLİSTİN'DE ÇOCUKLAR ÖLÜRKEN BİZ KENDİ ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNE BAKAMIYORUZ"

Uğur Atılgan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Filistin'de çocuklar ölürken biz kendi çocuklarımızın yüzüne bakamıyoruz. Ülke liderlerimiz ve onların devlet aklıyla beraber hareket edip bunların sonunu getireceğiz. Tüm esnafın bir gününü Filistin için ayırabilirse Allah'ın izniyle bir Gazze daha kurarız. Biz İslam ordusu olarak güçlü bir orduyuz. Bizim sadece uyanmaya ihtiyacımız var. Biz bu saatten sonra karar verdik, İsrail ürünü satmak istemiyoruz. İsrail’in bütün ürünleri hayatımıza girmiş evimizde de kullanıyoruz ama inşallah onları da kullanmayı keseceğiz. Biz önce İsrail ürünleri satmayı keserek bunların önüne geçmeyi planlıyoruz"

AW064889_01

"ESNAFIN YAPMIŞ OLDUĞU ÖRNEK DAVRANIŞTAN DOLAYI ÇOK TEBRİK EDİYORUM"

Evleneceği adamı düğünden bir gün önce aldattı! Düğün günü damadın intikamı acı oldu Evleneceği adamı düğünden bir gün önce aldattı! Düğün günü damadın intikamı acı oldu

Örnek davranıştan dolayı esnafı tebrik eden Ömer Şahin, "İsrail ve İsrail yandaşı terör örgütlerini kınıyorum. Bebek katillerini kınıyorum. Esnafın başlatmış olduğu akımdan dolayı da tebrik ediyorum. Tüm Türk esnafının da bu duyarlılıkla devam etmesini diliyorum. İsrail ürünlerini satmamakla maddi desteğin de önüne geçmiş olacağız. Bu şekilde devam etmemiz gerekiyor. Esnafın yapmış olduğu örnek davranıştan dolayı çok tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. İHA

Otomobil boş araziye uçtu! 1 ölü, 2 yaralı! Otomobil boş araziye uçtu! 1 ölü, 2 yaralı!

Burası Türkiye’de bir cennet! Burası Türkiye’de bir cennet!

6 noktada anız yangını çıktı! 6 noktada anız yangını çıktı!

Kazada ağır yaralanmıştı! 86 günlük yaşam mücadelesi sona erdi! Kazada ağır yaralanmıştı! 86 günlük yaşam mücadelesi sona erdi!

Akraba kavgası düğüne damga vurdu! Akraba kavgası düğüne damga vurdu!

Trafikte yarışarak bir kişinin ölümüne neden oldular! Serbest bırakıldılar! Trafikte yarışarak bir kişinin ölümüne neden oldular! Serbest bırakıldılar!

Su ararken buldular! Mahalleli tedirgin! Su ararken buldular! Mahalleli tedirgin!

Eşi eve almayınca kocası evi taşladı! Eşi eve almayınca kocası evi taşladı!

Karabük’te kafa kafaya çarpışma kameraya yansıdı! Karabük’te kafa kafaya çarpışma kameraya yansıdı!

Kastamonu'da extacy sevkiyatına jandarma engeli! Kastamonu'da extacy sevkiyatına jandarma engeli!

Ayılar sahilde gece gezintisine çıktı Ayılar sahilde gece gezintisine çıktı

Kastamonu'dan Amerika'ya uzanan başarı: "FER" filmi finale kaldı Kastamonu'dan Amerika'ya uzanan başarı: "FER" filmi finale kaldı

Husumetin faturasını yanlış kişi ödedi! Husumetin faturasını yanlış kişi ödedi!