Alaplı Kaymakamlığı, Cumhurbaşkanlığının "Vefa (Yaşlı Evde Bakım) Projesi" kapsamında, ilçede yalnız yaşayan 60 yaş ve üstü vatandaşlar ile hanede yaşayan kişi sayısının fazla olduğu engelliler ve 3'ten fazla çocuğu olan tek ebeveynli hanelerde ev temizliği ve kişisel bakım hizmeti vermeye başladı.

Tutulmaz, “Dünyanın iklimine en fazla zarar veren batılı ülkelerdir” Tutulmaz, “Dünyanın iklimine en fazla zarar veren batılı ülkelerdir”

Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla, Cumhurbaşkanlığı'nın, Vefa (Yaşlı Evde Bakım Programının uygulanmaya başlandığını bildirdi. Program kapsamında, haftada bir yalnız yaşayan 60 yaş üstü vatandaşlar ile hanede yaşayan kişi sayısının fazla olduğu engelliler ve 16 yaşından küçük 3 çocuğu bulunan tek ebeveynli ailelerin evlerinin Alaplı SYDV bünyesinde oluşturulan Vefa Birimi ekipleri tarafından haftada bir ziyaret edilerek, ev temizliği ve kişisel bakımlarının yapılıp zaruri ihtiyaçlarının karşılandığını ifade eden Yılmaz, "Vefa Birimi ekiplerimiz, düzenli olarak haftada bir belirlenen haneleri ziyaret ederek, evlerinin temizliğini ve kişisel bakımlarını yaparak, zaruri ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Proje kapsamında verilen hizmetten yararlanan vatandaşlarımız, oldukça mutlu oldular. Onların mutluluğu, Vefa Birimi ekiplerimizi ve bizi de mutlu ediyor” dedi. (Haber Merkezi)