Sarımsakçı Milletvekili’nden CHP’ye eleştiri Sarımsakçı Milletvekili’nden CHP’ye eleştiri

Baba sevgisi engeli aşar: Oğlunu her gün okula akülü sandalyesiyle götürüyor Baba sevgisi engeli aşar: Oğlunu her gün okula akülü sandalyesiyle götürüyor

Kastamonu’da etkili olan fırtınanın ardından limanlara sığınan balıkçılar, ihtimal fırtınalardan korumak için teknelerini karaya çekti. Fırtınalar sebebiyle balık avlayamayan balıkçılar, limanlarda tekneleri için nöbet tutuyor.
Kastamonu’da 26-27 Kasım tarihleri arasında etkili olan fırtına hayatı felç etti. Fırtına sebebiyle Karadeniz kıyısında bulunan ilçelerdeki sahil şeridinde yollar, parklar, istinat duvarları zarar gördü, ev ve iş yerlerini su bastı. İnebolu ilçesinde ise fırtınada sürüklenen Kamerun bayraklı "Vamon" adlı gemi karaya oturdu. Yaşanan fırtınadan korunmak için limanlara sığınan balıkçılar ise küçük tekneleri karaya çekerek korumaya çalışıyor. İnebolu ilçesinde fırtınanın etkisini yitirmesine rağmen balıkçılar, teknelerini bağladığı limanlarda nöbet tutuyor. Balıkçılar fırtınalar sebebiyle balık sezonuna da ara vermek zorunda kaldı. Teknelerini korumak için limanda bekleyen balıkçılar, fırtınaların sona ermesini ve yeniden avlanmaya başlamak istediklerini söyledi.

“Teknelerimizin başında gece gündüz bekliyoruz”
Uzun süredir Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde balıkçılık yapan Mehmet Aksoy, “Hava şartları çok sert geçiyor. Sürekli fırtına oluyor. Teknelerimizi sağlama almak için karaya çekmek zorundayız. Büyük hamsi tekneleri de limanlara sığınıyor. Şu anda Karadeniz’in hepsinde sıkıntı var. Denizde kaybolanlar oluyor, balıkçılardan kaybolanlar oluyor. Balıkçı sektörü şu anda Karadeniz’de büyük mağduriyet yaşıyor. Havalar düzelmedi, fırtına devam ediyor. Biz de teknelerimizin başında gece gündüz bekliyoruz. Hava şartları düzelirse balıkçılığa devam edeceğiz. Büyük balık tekneleri de limanda bekliyorlar. Herkese Allah sabır versin” dedi. İHA

AW087556_03

AW087556_04

AW087556_02

Fırtına Sonrası İnebolu Sahiline Çakılan Gemiye Önlem: Yağ ve Yakıt Barikatı! Fırtına Sonrası İnebolu Sahiline Çakılan Gemiye Önlem: Yağ ve Yakıt Barikatı!

Kargo çalışanına kurşun yağdırdı! Kargo çalışanına kurşun yağdırdı!

Şiddetli lodos, yıktı geçti! Şiddetli lodos, yıktı geçti!

Mahallede korku dolu anlar! Şofben patladı! Mahallede korku dolu anlar! Şofben patladı!

Fırtınada devrilen direkte bir kişi hayatını kaybetti! Fırtınada devrilen direkte bir kişi hayatını kaybetti!

Yalnız yaşadığı apartman dairesinde ölü bulundu! Yalnız yaşadığı apartman dairesinde ölü bulundu!

İnşaatta dengesini kaybedip, asansör boşluğuna düştü! İnşaatta dengesini kaybedip, asansör boşluğuna düştü!

Cam terastan düşen kadın hayatını kaybetti! Cam terastan düşen kadın hayatını kaybetti!

Zonguldak cinayetinde alarm zili! Zonguldak cinayetinde alarm zili!

Halk pazarı doldu taştı! Halk pazarı doldu taştı!

Çaycuma’da yangın çıktı! Çaycuma’da yangın çıktı!

İller bankasına kredi başvurusu yapılacak İller bankasına kredi başvurusu yapılacak

Fırtına fabrikadaki tırları devirdi! Fırtına fabrikadaki tırları devirdi!