Sulama kanalında kimliği belirsiz kadın cesedi bulundu! Sulama kanalında kimliği belirsiz kadın cesedi bulundu!

AW077122_01

Samsun Haber - Samsun’da vatandaşlar tarafından boyu nedeniyle pek revaçta olmayan hamsi, Anadolu’nun birçok ilinde ise yoğun talep görüyor. Özel olarak kolilenen hamsiler Iğdır’dan Çanakkale’ye, Ordu’dan Hatay’a kadar bir çok ile gönderiliyor.

Karadeniz bu yıl palamut yerine hamsi bolluğu ile yüz güldürüyor. 2 aydır oldukça bol çıkan hamsi sadece Karadeniz’de değil Türkiye’nin diğer 6 bölgesinde de talep görüyor. Samsunlular hamsinin kulağına kar suyunun kaçmasını ve yağlanmasını beklerken, diğer bölgelerdeki vatandaşlar ise Karadeniz hamsisini 40 kiloluk kolilerle sipariş ediyor. Samsunlu balık satıcıları, yerli halkın hamsiye burun kıvırdığını, Türkiye’nin birçok ilindeki vatandaşların ise Samsun hamsisine yoğun ilgi gösterdiğini söylediler.

Hamile diye serbest bırakılan hırsız, 6 gün sonra hırsızlık yapınca tutuklandı Hamile diye serbest bırakılan hırsız, 6 gün sonra hırsızlık yapınca tutuklandı

AW077122_02

“SAMSUNLU BEĞENMİYOR, DİĞER İLLERDEKİLER KOLİLERLE ALIYOR”

Yerlilerin hamsinin boyunu beğenmediğini ifade eden balık satıcısı Onurcan Köse, Karadeniz hamsisinin Marmara hamsisi kadar büyümediğini fakat lezzet olarak ondan daha iyi olduğunu söyledi. 2 aydır her gün hamsi sattıklarını belirten Köse, "Herhalde vatandaş hamsiden bıktı. Hamsi alırken tedirgin şekilde hamsi alıyorlar. İri mi, ufak mı, taze mi, canlı mı gibi tereddütleri oluyor. Karadeniz’de yaşayıp da hamsiyi bilmeyenler var. Mardin’den Aydın’dan birçok ilden aradılar ve kolilerce hamsi yolladık. Karadeniz hamsisi çok büyük olmaz. Orta boy olur, tombul olur ama lezzetli olur. Marmara hamsisi kocaman olur ama tadı olmaz. Yine de satışlarımız oluyor. Dün hava kötü gittiği için hamsi harici balıklar az çıktı. Onlarda fiyat yüksek ama hamsinin kilosu 40-50 TL arasında değişiyor. Bu yıl İzmir, Ordu, Trabzon, Aydın, Mardin ve Çorum’a sıklıkla balık gönderiyoruz. Bu yıl Samsun haricindeki tüm illere balık gönderdik desem yalan olmaz. Karadeniz’den bir kez balık gönderdiğimiz il bir dahaki sefere çeşidi çoğaltıp daha çok balık istiyor” dedi.

Bu yıl hamsinin çok bol çıktığını dile getiren vatandaşlar ise balık fiyatlarının diğer et ürünlerine göre oldukça ucuz olduğunu, Samsun hamsisinin Türkiye’nin her yerinden talep gördüğünü ifade ettiler.

Fırtına dolayısıyla bugün Samsun’daki balık tezgahlarında barbun, mezgit 100 TL, istavrit, kefal, sazan 50 TL’den satışa sunuluyor. Kafes balıklarının kilosu ise 100 ile 200 TL arasında değişiyor. İHA

AW077122_07

AW077122_06

AW077122_04

AW077122_05

AW077122_03

Otomobil devrildi, iki kişi hayatını kaybetti! Otomobil devrildi, iki kişi hayatını kaybetti!

60 yaşındaki kadın 7.kattan düştü! 60 yaşındaki kadın 7.kattan düştü!

Otomobil hurdaya döndü, sürücü hayatını kaybetti! Otomobil hurdaya döndü, sürücü hayatını kaybetti!

Filipinli Mıchael, islamın kucağına sığındı Filipinli Mıchael, islamın kucağına sığındı

Köpeğiyle birlikte karşıya geçerken ikisi de hayatını kaybetti! Köpeğiyle birlikte karşıya geçerken ikisi de hayatını kaybetti!

Telefon çekmiyor mu? Adanalı vatandaştan şaşırtıcı çözüm! Telefon çekmiyor mu? Adanalı vatandaştan şaşırtıcı çözüm!

Ambulans istemedi, canından oldu! Ambulans istemedi, canından oldu!

Türk fındığına alternatif arayışı patladı: Ferrero, Avustralya'da pes etti! Türk fındığına alternatif arayışı patladı: Ferrero, Avustralya'da pes etti!

Ilgaz Dağı, beyazlığa bürünerek büyülüyor Ilgaz Dağı, beyazlığa bürünerek büyülüyor

Devlet hastanesi yanındaki binada yangın paniği Devlet hastanesi yanındaki binada yangın paniği

İş yerini açmaya gitti, kabusu yaşadı! İş yerini açmaya gitti, kabusu yaşadı!

Ters yönde inat edip, ölüme sürdüler! Ters yönde inat edip, ölüme sürdüler!

Sobalardan sızan tehlike! Sobalardan sızan tehlike!

Hamsi rüzgarı esti, fiyatlar şaha kalktı! Hamsi rüzgarı esti, fiyatlar şaha kalktı!

Sahil yolunda iğrenç olay! Bisikletli kadını taciz etti! Sahil yolunda iğrenç olay! Bisikletli kadını taciz etti!

Kastamonu kuyu kebabı, TRT programında tüm Türkiye ile buluşuyor! Kastamonu kuyu kebabı, TRT programında tüm Türkiye ile buluşuyor!

Alzheimer hastası Melehat Akar, zeytinlikte ölü bulundu! Alzheimer hastası Melehat Akar, zeytinlikte ölü bulundu!

Editör: Virda Şahin