Online olarak işverenlerin, iş arayanların ve öğrencilerin buluşması amacıyla organize edilen Fuar, 24-25-26 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek

İŞKUR Sanal İstihdam Fuarı, işverenlerle iş arayanları buluşturmaya hazırlanıyor. Online olarak işverenlerin, iş arayanların ve öğrencilerin buluşması amacıyla organize edilen Fuar, 24-25-26 Ekim 2023 tarihlerinde https://sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr/login adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

İŞKUR’dan yapılan açıklamaya göre Fuara isteyen herkes katılım sağlayabilir. Tüm iş arayan, işveren ve öğrenciler davetlidir.

Üç gün sürecek Bilişim Temalı Fuar’da, kurumsal markaları tanıtmak, 2023 personel teşvikleri hakkında bilgi almak,  personel ihtiyacına yönelik özgeçmiş havuzu oluşturmak, iş başvurusunda bulunanlarla online görüşme yapmak ve  eleman ihtiyacını karşılarken network ağını da geliştirmek mümkün.

İŞKUR’dan yapılan açıklamada şöyle dendi:

Vatandaşlarımız, Sanal Fuar tarihlerinde https://sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr adresine girerek, katılımcı firmalar ile yazılı veya görüntülü olarak görüşebilecek ve online olarak CV’ lerini bırakabileceklerdir.

 Sanal Fuarımızı ziyaret etmek isteyen iş arayanların izleyeceği adımlar şu şekildedir;

1) Cep telefonu, bilgisayar veya tabletinizden https://sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr adresine girin,

Ataşehir’de Ekonomik Kilit Hizmetleri Ataşehir’de Ekonomik Kilit Hizmetleri

2) Kayıt olun,

3) Fuar tarihlerinde size gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın,

4) Profilinize önceden hazırladığınız CV’ yi yükleyin veya yeni CV oluşturun,

5) Katılımcı firma yetkilileri ile görüşün, firmalar ve iş ve meslek danışmanları tarafından düzenlenecek seminerlere katılarak iş arama süreçleri ile işgücü piyasasına ilişkin bilgi düzeyinizi artırma imkanına sahip olun,

6) İstediğiniz firmaya CV’ nizi bırakın.