Bartın'ın İnkumu Plajında Pazar günü öğle saatlerinde, 3 kilometrelik sahil şeridinde araç park edecek yer kalmayınca, Boğaz mevkiinde jandarma ekipleri gelen araçları geriye döndürerek farklı plajlara yönlendirdi. Sahile gitmek isteyenlere toplu taşıma araçlarını kullanmaları istendi.

Ekiplerin trafiği kestiği İnkumu Boğaz yol ayrımında metrelerce uzunlukta araç kuyruğu oluştu. Sahile gitmek isteyen vatandaşlar araçlarını bırakarak servislerle İnkumu sahiline taşındı.

İnkumu Plajı, Türkiye'nin en popüler plajlarından biri ve özellikle yaz aylarında çok sayıda ziyaretçi çekiyor. Plajın sığ ve kumlu olması, aileler için de uygun bir seçenek haline getiriyor. Ancak, plajın küçük olması ve araç park kapasitesinin sınırlı olması nedeniyle, hafta sonları yoğunluk yaşanabiliyor.

Jandarma ekipleri, yoğunluğun önüne geçmek için çeşitli önlemler alıyor. 

Kuzey şehir konut projesinde hummalı bir çalışma yürütülüyor Kuzey şehir konut projesinde hummalı bir çalışma yürütülüyor

Vatandaşlar, plaja gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmaları veya erken saatlerde gitmeleri öneriliyor. (Haber Merkezi)