Okul zili bir kez daha çaldı: Öğrenciler ders başı yaptı Okul zili bir kez daha çaldı: Öğrenciler ders başı yaptı

İl merkezindeki ortaokul öğrencileri Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim Sanat Merkezinde gerçekleştirilen İngilizce Seferberliği etkinliklerine  katıldılar. Yabancı dil atölyelerinde dijital oyunlar oynayarak öğrendikleri İngilizce kelimeleri kalıcı hale getirdiler.

İngilizce Seferberliği projesi kapsamında Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim Sanat Merkezini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Züleyha Aldoğan,  atölye çalışmalarına katılarak öğrencilerle İngilizce oyunlar oynadı ve öğrencilerle keyifli vakit geçirdi.

Aldoğan açıklamasında, “Bakanlığımız tarafından başlatılan  İngilizce Seferberliği projesi kapsamında, öğrencilerimiz İngilizceyi aktif olarak konuşabilmenin yanı sıra okuma, dinleme, anlama ve konuşma olmak üzere dört temel becerilerini güçlendirme imkanına sahip oluyorlar. En önemlisi de bunu oyunlar oynayarak, teknolojiyi kullanarak yapıyorlar. Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim Sanat Merkezi tarafından daha önce de ilkokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinlik ve atölye çalışmaları ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesiyle işbirliği protokolümüz kapsamında düzenlenen İngilizce seminerlerinden çok olumlu dönütler aldık. Eğitimin  her kademesinde öğrenmeye hevesli, dinamik ve heyecanlı öğrencilerimizin olması bizleri çok mutlu ediyor. Eğitimde Türkiye Yüzyılını inşa eden öğrencilerimizin yüreklerine dokunmak, onların heyecanını paylaşmak bizlere gurur veriyor” diyerek Bilsem Yaz Okullarında da yeni atölye çalışmaları yapılacağının müjdesini şimdiden tüm öğrencilerle paylaştı. (Haber Merkezi)

WhatsApp-Image-2023-05-25-at-16.09.54-(1)

WhatsApp-Image-2023-05-25-at-16.09.54

TOKİ’de sular durulmuyor!  İşçi-yetkili karşı karşıya! TOKİ’de sular durulmuyor! İşçi-yetkili karşı karşıya!

Eski Başkan Muharrem Akdemir; “Saat kulesi benim projemdi” Eski Başkan Muharrem Akdemir; “Saat kulesi benim projemdi”

İnağzı sakinleri tedirgin: Zarar vermek uğruna canlarını hiçe saydılar! İnağzı sakinleri tedirgin: Zarar vermek uğruna canlarını hiçe saydılar!

Emekliye bayram ikramiyesi zammı müjdesi Emekliye bayram ikramiyesi zammı müjdesi

Bartın’daki cinayet olayında kayınpeder ve gelini tutuklandı! Bartın’daki cinayet olayında kayınpeder ve gelini tutuklandı!

Editör: Murat Barutçu