Engin Altıkulaç aday adaylığını açıkladı! Engin Altıkulaç aday adaylığını açıkladı!

Zonguldak Haber – “Zonguldak limanı Kardemir’in kömür deposu değildir, kömür başka limanlardan karayolu ile çekilsin, şoförler de para kazansın”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu "Zonguldak limanı ile ilgili önümüzdeki dönemde planlarımız var" söylemi kamuoyunda ilgi çekti.

Kanal Z'de canlı olarak yayınlanan "Olaylara Bakış" programına telefonla katılan AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulunarak halkı ve şoför esnafını umutlandırdı.

Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, programda Zonguldak limanı ile ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya açıklık getirerek, "Bizim o bölge hakkındaki söylemlerimizin içeriğinde limandaki Kömür depolama tesisinin, kömür elleçme tesisinin şehrin çok orta noktasında kalması ve oradaki kömür depolamayla ilgili bir durum. Sadece buradaki kömür depolarının ve kömür elleçme sahasını buradan kaldırılması açısından inşallah bunu 2024 yerel seçimlerden sonra 2029'a kadar bu işlemi bitireceğiz bu anlamde bir söylemim oldu. Yine aynı bu söylemimin arkasındayız. Oradaki kömür tesislerinin ve kömür sevkiyatının başka bir bölgeye, başka bir limanda Filyos'ta olması için de elimizden gelen gayreti göstereceğiz" ifadesini kullandı.

AK Parti milletvekili Ahmet Çolakoğlu’nun bu şekildeki açıklaması da Zonguldak kamuoyu tarafından olumlu bulunarak sevinçle karşılandı.

Zonguldaklı vatandaşlar “Milletvekili Çolakoğlu’nun sonuna kadar arkasındayız, yeter ki canım alan kömür tozundan kurtulsun, bizler de kurtulalım, Kardemir gitsin kömürünü Filyos’tan çeksin ya da Eren limanından çeksin, Karabük’e de nasıl taşırsa taşısın, böylece o yörelerdeki kamyonlar da para kazanır, şoför esnafı da Çolakoğlu’na ve Kardemir’e dua eder…” diyerek destek verdiler. (Fadime Yılmaz Elma)

Alaplı'da heyelan riski olan yollara istinat duvarı örülüyor Alaplı'da heyelan riski olan yollara istinat duvarı örülüyor

Video çekerken, canından oluyordu! Video çekerken, canından oluyordu!

Eğitimde kaybedilen bir insan, sağlıkta umut oldu Eğitimde kaybedilen bir insan, sağlıkta umut oldu

Dionysos kült mekanı aslanlı mozaikle aydınlandı Dionysos kült mekanı aslanlı mozaikle aydınlandı

Ustasından, düşük faturalı ısıtmanın sırları Ustasından, düşük faturalı ısıtmanın sırları

Yürekleri yakan olay! Eşinin acısına dayanamadı, kendini vurdu! Yürekleri yakan olay! Eşinin acısına dayanamadı, kendini vurdu!

Lonely Planet'in Gözdesi İzmir: 2024'te Keşfedilmesi Gereken 10 Şehir Arasında! Lonely Planet'in Gözdesi İzmir: 2024'te Keşfedilmesi Gereken 10 Şehir Arasında!

Hırsızlık girişimi kanlı bitti! Hırsızlık girişimi kanlı bitti!

Yolun karşına geçerken, canından oldu! Yolun karşına geçerken, canından oldu!

Uyuşturucu operasyonunda, bir kişi tutuklandı! Uyuşturucu operasyonunda, bir kişi tutuklandı!

Ak Parti Karabük İl Kadın Kolları Başkanı belli oldu! Ak Parti Karabük İl Kadın Kolları Başkanı belli oldu!

Güvenlik görevlisi Fatih Meşe Altındağ, sırra kadem bastı! Güvenlik görevlisi Fatih Meşe Altındağ, sırra kadem bastı!

Soğuk denize meydan okudu! Soğuk denize meydan okudu!

Otomobil çarptı, hayatını kaybetti! Otomobil çarptı, hayatını kaybetti!

Bolu'nun gözdesi Kartalkaya, mevsimin ilk karını aldı Bolu'nun gözdesi Kartalkaya, mevsimin ilk karını aldı

Yerli malzeme ile çevreci yollar: Düzce'de beton yol devrimi! Yerli malzeme ile çevreci yollar: Düzce'de beton yol devrimi!

Kışın sessiz tehlikesi! Sağlık Müdüründen hayati uyarı! Kışın sessiz tehlikesi! Sağlık Müdüründen hayati uyarı!

Mete Yarar’dan çarpıcı analiz! Mete Yarar’dan çarpıcı analiz!

İki kadın ve bebek ölümden döndü! İki kadın ve bebek ölümden döndü!

CHP Milletvekili Cevdet Akay'dan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Çağrı CHP Milletvekili Cevdet Akay'dan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Çağrı

Zonguldak’ın sevilen ismi hayatını kaybetti Zonguldak’ın sevilen ismi hayatını kaybetti