Merkez bankasının faiz artırımı ile beraber dolar ve altında düşüşün sürdüğünü ifade eden

Sosyete Pazarına akın ettiler Sosyete Pazarına akın ettiler

Kuyumcu ve dovizci Ethem Demirci, alım talebinin durduğunu söyledi. Vatandaşların daha çok düşüş olacağını düşündüğü için daha çok altın ve dolar bozdurmays geldiğini lfade eden Demirci, "Merkez Bankası'nın faiz artırımıyla beraber dolar, euro ve otomatikman altında ons olarak düşüş sağladı. Dolayısıyla halkımız dolar, euro ya da altına talebi biraz durdurdu gibi gözüküyor şu anda. Neden durdurdu çünkü Daha düşecek düşüncesi var. O bakımdan. Şimdi gurbetçi vatandaşlarımız da artık dönüş yolunda olduğu için fazla gurbetçi de kalmadı. O yüzden bozma da artık çok fazla yok. Şu anda Kapalı Çarşı'daki doların 26,700-27  aralığında, Euro 28, 829 aralığımda altında 24 ayarı 1690 liraya düştü. Kaç liradan geri geldi, 1750 civarından geri geldi. Bunun geri gelmesinin sebebi biraz önce söylediğim gibi Merkezi Bankası'nın faiz artırımıyla alakalı talep olarak şu an için öyle çok yoğun bir talep maalesef yok. Genellikle bozdurmaya geliyor vatandaşlarımız. Onları bozdurmaya gelmesinin sebebi de daha çok düşecek endişesiyle bozdurmaya geliyor yani alımı fazla öyle çok fazla yok.

BU GİDİŞATA GÖRE BİRAZ DAHA DÜŞME OLUR!

Şimdi tahmin biz yapamıyoruz. Neden yapamıyoruz, Şimdi Merkez Bankası Başkanımız ve hazinenin başkanı da değişti. Tabii dolayısıyla politikalar da değişti. Şimdi bu politikalar değişince bütün rakamlar otomatikman yeniden şekilleniyor. Daha yeni olduğu için, çok fazla bir tahmin yapamıyoruz ama bu fiyatlarda çok duramayacağı kanaatindeyim. Biraz daha geri gelir. Geri geldikten sonraki önümüzdeki ay ve ondan sonra On iki ay yapılacak. Merkez Bankası kararlarının ne olacağı gösterilmesi lazım. Ondan sonra anca politika şekillenebilir. Şu gidişata göre biraz daha geri çekilme olacak gibi gözüküyor. (Haber: Sertaç ÖZDEMİR)

WhatsApp-Image-2023-08-28-at-13.14.48-(1)

WhatsApp-Image-2023-08-28-at-13.14.48

WhatsApp-Image-2023-08-28-at-13.14.50

WhatsApp-Image-2023-08-28-at-13.14.49

Kayınova halkı meclis toplantısına çağırdı: “Plan dedikleri garabetin boyutları…” Kayınova halkı meclis toplantısına çağırdı: “Plan dedikleri garabetin boyutları…”

Esnaf mağdur, neyin ne olduğu belli değil! “Tam bir kaos!” Esnaf mağdur, neyin ne olduğu belli değil! “Tam bir kaos!”

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklama! “Zonguldak başta olmak üzere…” Kemal Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklama! “Zonguldak başta olmak üzere…”

Cinayetin sebebi ortaya çıktı! Yine bir kadın meselesi! Cinayetin sebebi ortaya çıktı! Yine bir kadın meselesi!

Kavgada bıçaklanan genç hayatını kaybetti Kavgada bıçaklanan genç hayatını kaybetti