Ankara’nın Sincan ilçesinde gürültü nedeniyle komşularıyla tartışan ve 5 kişiyi öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Ankara’nın Sincan ilçesinde meydana gelmişti. Gürültü yaptıkları gerekçesiyle komşularıyla tartışan ve pompalı tüfekle 5 kişiyi öldüren Tahsin Ü. (72) tutuklandı.

'UYUYAMIYORDUM, SESSİZ OLMALARINI SÖYLEDİM'

Zanlının ifadesi ortaya çıktı. Komşularının gürültü yaptıklarını ve tüfeği ise yanına uyarmak için aldığını söyleyen zanlı, "Çocuklar salonda top oynuyordu. Kendilerine çok gürültü olduğunu, uyuyamadığımı, sessiz olmalarını söyledim. Hamdi, ses yapılmadığını inkar etmeyerek 'Benim çocuğum top oynamasın mı' diye cevap vererek üzerime yürümeye başladı. Annesi Behiye de üzerime yürümeye başlayınca belimdeki av tüfeğini çıkararak Hamdi'nin göğüs kısmına tek el ateş ettim. Hemen sonrasında bir fişek daha yerleştirerek Behiye Turgut'a ateş ettim” dedi.

'ÇOCUKLARA ATEŞ ETTİĞİMİ HATIRLAMIYORUM'

Tahsin Ü., evin içinde yaşananları ve çocuklara ateş ettiğini ise hatırlamadığını söyleyerek, “O geceden aklımda kalan Sunay'a, Hamdi'ye ve Behiye'ye bir el ateş ettiğimdir. Evden çıktığımı hatırlıyorum. Evin içerisinde yaşanan diğer hadiseleri hatırlamıyorum" ifadelerine yer verdi.

“BALKONDA VURUP KATLETTİ"

Olayın tanıklarından Dudu Bal, saldırgandan kaçmaya çalışan Ceyda Turgut’un yardım çığlıkları attığını anlatarak, “Camlarımıza saçmalar isabet etti. Ses geldiğini duyduk, dışarıya çıktık. Balkonda anne ile kızını gördük. ‘Bizi kurtarın. Ağabeyimle babamı öldürdü’ dedi. Kızım telefonla polise ihbar etmeye gittiği anda balkonda onları da vurup katletti” ifadelerini kullandı. (İHA)

ankara sincan4

ankara sincan cinayet-3

ankara sincan cinayet-5

ankara sincan cinayet

ankara sincan cinayet-2

Sosyeteyi şok eden kaza: Ölümlü kazaya karışan modacı tutuklandı Sosyeteyi şok eden kaza: Ölümlü kazaya karışan modacı tutuklandı

Editör: Muhammet