Ermen aday adaylığını açıklıyor! Ermen aday adaylığını açıklıyor!

Avrupa Zonguldaklılar Derneği, deprem bölgesindeki vatandaşlara destek amacıyla kampanya başlatmıştı. Kampanya kapsamında gurbette yaşayan Zonguldaklılar 1000 adet jeneratörler tedariki gerçekleştirdi.

Toplanan jeneratörler Türk Hava Yolları uçağı ile Duesseldorf üzerinden İstanbul’a yola çıktı.

Ardından jeneratörler İstanbul’dan Adana’ya kara yolu ile hareket ederek, deprem bölgesine gidecek.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Avrupa Zonguldaklılar Derneği, “4 gün önce başlattığımız T.C Başkonsoloslarımız ile koordineli yürütülen jeneratör kampanyasını Avrupa Zonguldaklılar Derneği ile Avrupa Devrekliler Derneği girişiminde işadamı organizasyon sorumlusu Mevlüt Özcan öncülüğünde deprem bölgesi için toplanılan bağış miktarıyla 1000 adet jeneratör tedariki gerçekleştirilmiştir. Jeneratörler Türk Havayolları Duesseldorf İstanbul/Adana hattından deprem bölgesine ulaştırılıyor.

Kampanyaya çok sayıda iş insanı be hayırsever kurum ve kuruluşların maddi bağış desteğiyle kısa sürede 1000 tane jeneratör satın alınarak iki derneğin yönetim kurulu üyeleri gecemizi gündüzümüzü bir ederek yüzümüzün akıyla gümrük işlemlerini hallederek birinci etap kampanyamızı arkada bırakmış oluyoruz. Kampanya bürokratik işleri takip edip sorunsuz ilerlemesinde ve somut neticeye ulaşmasında katkısı olan Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu Mehmet Karakulak, Avrupa Devrekliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yağcı, iş insanı Mevlüt Özcan, Genel Sekreterimiz Suat Değirmencioğlu, Başkanvekili Yusuf Karail, önceki dönem başkanlardan Ufuk Saraç, T.C Essen Başkonsolosu Taylar Özgür Aydın ve tüm ekibine teşekkür ederiz” dedi.(Haber Merkezi)