Bursa merkezli eş zamanlı 3 ilde "Katalog" 1 operasyonu düzenlendi. Bursa polisi, kandırdıkları genç kızları fuhuş batağına çeken 17 kişiyi gözaltına aldı, çok sayıda silah ve uyuşturucu ele geçirildi.
Bursa polisinin 3 ilde eş zamanlı yaptığı fuhuş operasyonunda, genç kızları lüks yaşantıya özendirip kandırarak fuhuş batağına çeken 17 kişiyi gözaltına aldı. Çetenin kandırdıkları genç kızların fotoğraflarından katalog bastırıp pazarladıkları ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Bursa genelinde yabancı uyruklu kadınlar ile birlikte başka illerden getirilen genç kadınların yüksek gelir elde etme ve lüks yaşantı vaadiyle kandırılıp organize olarak fuhuş batağına çekildiğini tespit etti. Bunun üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde başlatılan Katolog 1 Operasyonu ile Bursa, Ankara ve Sivas'ta tespit edilen şüpheli şahıslara yönelik eş zamanlı baskınlar yapıldı. Operasyon çerçevesinde Bursa'da 12, Ankara'da 4 Sivas'ta da 1 şüpheli şahıs gözaltına alınarak sorgulanmak üzere Bursa İl Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Gözaltındaki şahısların 14'ünün daha öncede çok sayıda benzer suçlara karıştıkları suç dosyalarının kabarık olduğu belirtildi.
Şüpheli şahısların kaldıkları ev ve apartlarda yapılan aramalarda 4 adet tabanca, 1 adet pompalı tüfek, 180 adet uyuşturucu hap, bir miktar metamfetamin, 20 adet cep telefonu, 2 adet tablet, mağdur kadınlara ait olduğu belirlenen 4 adet pasaport, fuhuştan elde edildiği tahmin edilen 30 bin lira para ve yine fuhuştan elde edilen kazançların not edildiği kağıtlar ele geçirildi. Katalog 1 Operasyonu kapsamında fuhuş batağına sürüklenen 4'ü yabancı uyruklu toplam 22 kadın çetenin elinden kurtarılarak gözetim altına alındı.
Katalog hazırlamışlar
Üç ilde eş zamanlı olarak yapılan Katalog 1 Operasyonu ile çökertilen çetenin, ağına düşürdüğü genç kızları lüks mekanlara götürüp önce lüks yaşantıya özendirdiği, çeteyle uzun süredir birlikte çalışan kadınlar vasıtasıyla yüksek gelir etme vaadiyle kandırdıkları genç kadınları lüks rezidanslarda fuhuşa zorlayıp pazarladıkları iddia edildi. Öte yandan fuhuş çetesinin kandırdığı genç kızların fotoğraflarından oluşan bir katalog oluşturduğu bu katalog üzerinden müşterilerin tercihine göre genç kızları konum adını verdikleri buluşma noktalarına gönderdikleri belirtildi.
Emniyette sorguları devam eden 17 şüphelinin "insan ticareti, yabancı ve Türk kadınları fuhuşa zorlayıp bu yolla gelir elde etme, fuhuşa aracılık, fuhuş için yer temin etme, uyuşturucu madde ticareti ve uyuşturucu madde bulundurma, 6136 SKM" suçlarından adliyeye sevk edileceği bildirildi. İHA

AW905851_08

AW905851_06

AW905851_07

AW905851_03

AW905851_04

AW905851_05

AW905851_02

AW905851_01

Hakan Fidan’ın yerine o isim mi geçecek? Hakan Fidan’ın yerine o isim mi geçecek?

Kabinede yer almayan Sinan Oğan konuştu: “Makam pazarlığı” Kabinede yer almayan Sinan Oğan konuştu: “Makam pazarlığı”

Çeyrek asırlık festivale bin 448 eser başvurusu oldu Çeyrek asırlık festivale bin 448 eser başvurusu oldu

İşçileri taşıyan minibüs kaza yaptı 1 ölü 10 yaralı İşçileri taşıyan minibüs kaza yaptı 1 ölü 10 yaralı

Bugüne dikkat! Uyarılar peş peşe geliyor! Bugüne dikkat! Uyarılar peş peşe geliyor!

Editör: Virda Şahin