Başkan Bozkurt, Devrekli atletleri kutladı

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Kastamonu’nun İnebolu İlçesinde düzenlenen “Şerife Bacı İstiklal Yol Koşusu”na katılan Devrekli koşucuları kabul etti.

Başkan Bozkurt, Devrekli atletleri kutladı
10 Haziran 2021 Perşembe 13:18

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Kastamonu’nun İnebolu İlçesinde düzenlenen “Şerife Bacı İstiklal Yol Koşusu”na katılan Devrekli koşucuları kabul etti.

Geçtiğimiz Pazar günü İnebolu’da yapılan koşuda dereceye giren Devrekli atletler, Mehmet Emin Tatbul, Serkan Albayrak ve Servet Kılınçaslan’ı makamında kabul eden Başkan Çetin Bozkurt, “Devrek’imizi ve halkımızı başarılarınızla gururlandırdınız. Ben de çok mutlu oldum. Atletizm alanında da ilçemizi başka yerlerde başarıyla temsil etmeniz ve ilçemize başarılı sonuçlarla dönmenizden son derece mutlu oldum. Sizleri tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.”dedi.

SAFDER KARTOĞLU KOŞUSU YAŞAMA GEÇECEK

Devrek’ten Dünyaca ünlü maratoncu Safder Kartoğlu’nun da çıktığını belirten Başkan Bozkurt, “Safder ağabeyimizle, Mesut Özil kardeşimizle de Devrekliler olarak gurur duyuyoruz. Bu iki sporcumuz Devrek’imizin tanıtımına Dünya çapında katkı koyuyorlar. Kendileriyle övünüyoruz.”dedi.

Başkan Bozkurt, Devrek’te Safder Kartoğlu adına bir koşu düzenleyeceklerini ve bunun içinde çalışmalar yaptıklarını belirterek, “5 kıta da 16 ülkede maraton koşan hemşerimiz, maratoncu Safder Kartoğlu ağabeyimizin adına bir koşu düzenleyeceğiz. Devrek’le özdeşleşen bu güzel insanımızı belediye olarak bir kez daha yaşarken ölümsüzleştireceğiz.”dedi.

Koşucular, ziyaretleri anısına “İnebolu Şerife Bacı İstiklal Yol Koşusu” madalyasını Başkan Bozkurt’a hediye etti.

Bilindiği gibi, Mehmet Emin Tatbul, İnebolu’da 70-74 Yaş Grubu 10 Km’lik koşuda 2. Olurken, Serkan Albayrak ile Servet Kılınçaslan da 10 Km’lik maratonu tamamlayarak madalya almaya hak kazandılar. Haber: Ahmet Çimen-Devrek

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.