Zonguldak İl Genel Meclisinin Şubat ayı ikinci birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapıldı.

Balkondan giren polisler acı manzarayla karşılaştı Balkondan giren polisler acı manzarayla karşılaştı

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılan toplantıya, daire müdürleri ile il genel meclisi üyeleri katıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından geçen oturuma ait karar özeti okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 3’ncü maddesinde yer alan  İlimiz Kdz. Ereğli İlçesi, Terzi Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 139 ada, 410 ve 411 parsel numarası ile kayıtlı taşınmazlar üzerinde, “Ticaret Alahı ve Aaryakıt ve Servis İstasyonu” amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması ile ilgili konu görüşülerek ilgili komisyonlara gönderildi.

Gündemin 4’ncü maddesinde bulunan İdaremiz Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün 24.01.2023 tarihli ve 56249356-800-39063 sayılı yazıları ile İlimiz Kozlu İlçesi Kızılcakese Köyü, Karakiraz Mevkii, 122 ada, 1 parselinde kayıtlı, 1.672,63 m² yüzölçümlü, niteliği tarla olan taşınmazı köy yolu yapmak üzere, 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanununun 8. maddesi uyarınca, rızaen veya kamulaştırma yolu ile satın alınması hususu görüşüldü ve komisyonlara gönderildi.

Gündemin beşinci maddesinde yer alan İlimiz Kozlu İlçesi Yahma Mahallesi Yahma sokağının, Mahalleden ayrılarak, “Yahma Köyü” adı altında bağımsı bir köy haline getirilmesi hususu görüşüldü ve madde komisyonlara hava edildi. (Şaban YILMAZ)