Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, arama ve kurtarma çalışmalarına devam eden kahraman maden işçilerimize destek olmak amacıyla yeniden deprem bölgesine yola çıktı.

Ehliyeti olanların dikkatine! Yönetmelik değişti... Ehliyeti olanların dikkatine! Yönetmelik değişti...

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki iki ayrı depremin ardından başlayan arama ve kurtarma çalışmalarında görevli 3 bin 800 maden işçisi, birlik ve beraberlik içerisinde görevlerini sürdürüyor. GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, yönetim kurulu üyeleri Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanboğa, Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile birlikte depremin üçüncü günü depremin vurduğu illeri ziyaret etmişti. Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve ilçelerinde büyük bir özveriyle mücadele eden maden işçilerine destek veren GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri, 4 gün süren çalışmalarının ardından Zonguldak'a geri döndü.

Genel merkezde maden işçilerinin talep ve istekleri ile çalışmaları hakkında yetkililerle görüşme yapan yönetim kurulu, 13 Şubat gecesinde tekrar deprem bölgesine doğru yola çıktı. GMİS Yönetim Kurulu, Kahramanmaraş, Hatay ve birçok ilde arama kurtarma çalışmalarını sürdüren maden işçilerini ziyaret ederek destek verecek. (Haber Merkezi)