Bölgesel Amatör Lig’de 2023-2024 sezonuna 3. Lig parolasıyla hazırlanan Ereğli Belediyespor’da dış transfer çalışmaları hız kazandı. Teknik direktör Cahit Terzi’nin raporu doğrultusunda hareket eden eflatun-beyazlı yönetim, “şampiyonluk kadrosu”nu oluşturacak futbolcularla bir bir temasa geçmeye başladı.

Takımı direkt 3. Lige taşıyacak kadronun iskeletini oluşturacak futbolcuları öncelikli sıraya koyan Ereğli Belediyespor, Zonguldaklı golcü Tezcan Gökmen’den sonra 28 yaşındaki orta saha oyuncusu Mustafa Emin Birinci’yi gündemine aldı.

Galatasaray altyapısından yetişen ve profesyonel geçmişe sahip orta saha oyuncusu, Cahit Terzi’nin Sultangazispor ve Bursa Görükle İpekspor’dan öğrencisi. Zonguldaklı teknik adamın, “maestro” lakaplı eski oyuncusunu kadrosunda görmek istediği öğrenildi.

Terzi’nin bu isteği üzerine kontak kurduğu futbolcuyu şartları görüşmek üzere Ereğli’ye davet eden yönetim, transferi neticelendirecek görüşmeyi hafta sonuna kadar gerçekleştirecek.

Şartlarda anlaşma sağlanması üzerine Mustafa Emin Birinci, kendisini Eflatun-Beyazlı renklere bağlayan imzayı atacak.

Geride kalan sezonu Görükle İpekspor’da tamamlayan Birinci, daha önceki sezonlarda Yeşilyurt Ofspor, Sultangazispor, Bayrampaşaspor, Tokat Erbaaspor, Yalovaspor, Esenler Erokspor, Damlaspor ve Galatasaray’da oynadı.

BU SEZON 12’Sİ PROFESYONEL

22 MAÇTA OYNADI

2022-2023 sezonuna TFF 3. Lig takımlarından Yeşilyurt D.Ç. Ofspor’da başlayan, devre arasında Görükle İpekspor’a transfer olarak amatöre dönüş yapan Birinci, 12’si profesyonel lig olmak üzere sezonu 22 resmi maçla tamamladı.

Biz kazanalım, rakipler kaybetsin! Galibiyet haftası olsun Elmas’ım Biz kazanalım, rakipler kaybetsin! Galibiyet haftası olsun Elmas’ım

Ereğli Belediyespor’a transferine kesin gözüyle bakılan Birinci’nin, profesyonel kariyerinde 161, Bölgesel Amatör Lig kariyerinde 24 maçı bulunuyor.

HABER / Hüseyin EKİNCİ