İstanbul Beylikdüzü Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan 22 yaşındaki Seher Kılıççı, aynı ilçede bulunan özel bir tıp merkezinde kendisine yapılan burun estetiği ameliyatı sonrasında yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Kılıççı'nın cenaze namazında tabutunun üstüne gelinlik konulması ise yürekleri dağlarken ailenin şikayetçi olacağı öğrenildi.

Olay, dün Yakuplu Mahallesi'nde bulunan bir özel hastanede yaşandı. 22 yaşındaki üniversite mezunu güvenlik görevlisi Seher Kılıççı, burun estetiği ameliyatına girdi. Ameliyat sonrası komplikasyon geliştiği iddia edilen Kılıççı bir daha uyandırılamadı. Kılıççı buradan başka hastaneye sevk edilirken ambulansta da öldüğü iddia edildi. Yaşanan olay sonrası ailenin şikayetçi olduğu öğrenildi. Kılıççı'nın cenazesi bugün Silivri Zeki Çevik Camii'nde kılınan namazın ardından son yolcuğuna uğurlandı. Kılıççı'nın tabutun üstüne ise gelinlik konulması ise görenleri yüreklerini dağladı.

Beylikdüzü'nde özel bir tıp merkezinde olduğu estetik ameliyatı sonrasında ölen genç kadın güvenlik görevlisinin son sözleri, “Şu anda müsait değilim nefesim kesiliyor” oldu. Beylikdüzü Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan 22 yaşındaki Seher Kılıççı, yine aynı ilçede bulunan özel bir tıp merkezinde dün geçirdiği burun estetiği ameliyatı sonrası narkoz etkisinden hiç çıkmadan hayatını kaybetti. Kılıççı'nın ailesi konuyla ilgili şikayetçi olurken cenaze namazı bugün Silivri'de kılınan namazın ardından Silivri Mezarlığı'na defnedildi. Konuyla ilgili konuşan acılı akrabası Adnan Kılıç, “Kızımız burun ameliyatı için kliniğe gitti ölü olarak gönderdiler cenazesini aldık. Klinik başka bir yere sevk ediyor ama oraya zaten ölü olarak geliyor. Ameliyattan önce Seher'in yanında ablası vardı. Seher doktora, ‘Şu anda müsait değilim nefesim kesiliyor' demiş.

Doktor bir şey olmaz diyor bazı vakalarda böyle şeyler oluyor demiş. Sonra ameliyattan sonra kalbi duruyor doktor müdahale ediyoruz kalbi çalışmadı diyor. Ambulans çağırıp gönderiyorlar başka yere. Tamamen doktor hatası. Şikayetçiyiz” dedi. Olay sonrası hastaneden edinilen bilgilerde, ölüm sebebinin 'Malign Hipertermi' diye bilinen; çoğu zaman genetik kaynaklı olan, ani ve çok hızlı gelişen, önlenemez aşırı ateş yükselmesine bağlı olduğu belirtildi. (İHA)

Bankanın açığını bulup 10 milyon TL vurgun yaptılar Bankanın açığını bulup 10 milyon TL vurgun yaptılar