Merkez Hakem Kurulu bünyesindeki Bölgesel Hakem Atama Kurulu, yarı profesyonel lig olarak adlandırılan Bölgesel Amatör Ligde ikinci hafta karşılaşmalarında görev yapacak hakemleri açıkladı. Kurul, 6’ncı grupta mücadele eden Zonguldak temsilcileri Ereğli Belediyespor ile Alaplı Belediyespor’un oynayacağı karşılaşmalara, Tekirdağ ve İstanbul bölgesi hakemleri atadı.

Ereğli Belediyespor’un Düzce deplasmanında Çilimli Belediyespor’la oynayacağı karşılaşmaya, Tekirdağ bölgesinden bölgesel hakem Hikmet Ayberk Han Tiryaki atandı. Alaplı Belediyespor’un sahasındaki Eskişehir Yunusemrespor’la oynayacağı 90 dakika mücadelesi için, İstanbul bölgesinden bölgesel hakem Oğuzcan Duran görevlendirildi.

Grupta, Kırşehir Gençlik Hizmetleri-Sincan Belediyespor, Polatlı Belediyespor-Eskişehir Demirspor, Geredespor-Ankara TKİ Spor, Gölbaşı Belediyespor-Kaynaşlı Belediyespor arasında oynanacak diğer maçlarda ise, Sivas’tan Burak Yücetağ, Kastamonu’dan Bekir Özcan, Sakarya’dan Oğuzhan Çalışkan ve yine Sakarya’dan Muhammet Kantaroğlu düdük çalacak.

Eskişehirspor’un sahasında Kozlu Belediyespor’la oynayacağı karşılaşma, Kozlu ekibinin ligden çekilmesi üzerine oynanmayacak. Buna rağmen Bölgesel Hakem Atama Kurulu, bu maça Bilecik bölgesinden bölgesel hakem Mustafa Gökhan Keskin’i atadı. Keskin’in, maç saatinde yapacağı kontrollerin ardından Eskişehirspor, karşılaşmayı 3-0 kazanacak. Bu maçın ardından iki maç üst üstte maça çıkmayan Kozlu Belediyespor resmen küme düşmüş olacak.

İkinci haftadan sonra Kozlu Belediyespor’un maçlarına hakem ataması yapılmayacak. Yeşil-Beyazlı takımla karşılaşacak takımlar, statü gereği otomatikman 3-0 hükmen galip sayılacak.

6’ncı grupta haftanın maçları ve hakemler şöyle:

22 EKİM PAZAR

Saat 14.00 Kırşehir Ahi Stadı: Kırşehir Gençlik Hizmetleri-Sincan Belediyespor (Burak Yücetağ-Sivas)

Saat 14.00 1926 Ankara Polatlı İlçe Stadı: Polatlı Belediyespor-Eskişehir Demirspor (Bekir Özcan-Kastamonu)

Saat 14.00 Bolu Gerede İlçe Stadı: Geredespor-Ankara TKİ Spor (Oğuzhan Çalışkan-Sakarya)

Transfer perdesi açıldı... Yüksek potansiyele sahip futbolculara bir bir teklif gidiyor Transfer perdesi açıldı... Yüksek potansiyele sahip futbolculara bir bir teklif gidiyor

Saat 14.00 Alaplı İlçe Stadı: Alaplı Belediyespor-Eskişehir Yunusemrespor (Oğuzcan Duran-İstanbul)

Saat 14.00 Düzce Çilimli İlçe Stadı: Çilimli Belediyespor-Ereğli Belediyespor (Hikmet Ayberk Han Tiryaki-Tekirdağ)

Saat 14.00 Ankara Gölbaşı Muhsin Yazıcıoğlu Stadı: Gölbaşı Belediyespor-Kaynaşlı Belediyespor (Muhammet Kantaroğlu-Sakarya)

Saat 14.00 Eskişehir Stadı: Eskişehirspor-Kozlu Belediyespor (Mustafa Gökhan Keskin-Bilecik)

SPOR SERVİSİ

balüa

Editör: Hüseyin EKİNCİ