Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin yaptığı açıklamada, engelli hibe desteği başvurularının başladığı söyledi.

Şirin açıklamasında, “Türkiye Sakatlar Derneği olarak işsiz olan ve iş kurda kaydı bulunan engellilere yönelik Engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarından, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve iş yerine uyumlarının sağlanması ile engellilerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecektir. Proje müracaatları 10 Haziran 2022 tarihinde son bulacaktır” diyerek şunları söyledi:

“Engelli olarak kendi işini kurmak ve 65 bin lira hibe desteğine başvurmanın şartları şunlardır. İş Kurda Engelli kaydı olmak. Bedensel, Zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yeteneklerini kaybetmesi nedeniyle iş gücünün en az % 40 'ından yoksun olduğunu ' engellilere verilecek Sağlık Kurulu Raporu ile belgelendirebilmek.18 yaşını tamamlamış olmak. Hangi sebeple olursa olsun emekli olmamak. Kendi üzerine aktif olarak kayıtlı işyeri / işyeri olmamak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan peş peşe müjdeler Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan peş peşe müjdeler

Engelli hibe desteği projesi ile ilgili engellilere İş Kur binası toplantı salonunda 31.05.2022 saat 10.00 da bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Bu imkandan faydalanmak isteyen Engelli arkadaşların kendileri için önem taşıyan bu toplantıya mutlaka katılmaları kendi yararlarınadır” (Haber Merkezi)