Devrek İlk Vitamin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bahçesinde, baharın gelişini kutlamak ve engelli bireylerin sosyal hayata daha aktif katılımını sağlamak amacıyla Bahar Şenliği düzenlendi. Etkinlikte şiir, müzik ve dans gösterileri yer aldı ve özel öğrenciler katılımcılardan büyük alkış topladı.

Adem Kankal vefat etti Adem Kankal vefat etti

Şenliğe Devrek Kaymakamı Muhammed Evlice, Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupunar, Devrek İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Dinar, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya, Devrek Engelliler Derneği Başkanı Songül Malkoç, kurum müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını Kurum Müdürü Feray Harmankaya yaptı.

Harmankaya, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Bugün burada, sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Farklılıkların zenginlik olarak görüldüğü bu özel organizasyona hepiniz hoş geldiniz. Engelli doğmak ya da engelli olmak bireyin kendi seçimi değildir. Bizlere düşen, herkesin aslında bir engelli adayı olduğunu göz önünde bulundurarak, kendimizi onların yerine koymak ve sorunlarına bu hassasiyetle yaklaşmaktır. Ülkemizde son yıllarda engellilerin, insan onuruna yaraşır bir hayat sürdürme haklarını güvence altına almak adına önemli gelişmeler sağlandı. Etkinliğimiz, engellilerin, engelli olmayanlar gibi, eğitim görebileceği ve sosyal hayatın her alanında etkin olabileceği konusunda toplumsal farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır. Hepinize teşekkür ediyor, iyi eğlenceler diliyorum."

Devrek Kaymakamı Muhammed Evlice de etkinlikte yaptığı konuşmada, Devrek İlk Vitamin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ederek, "Bugün burada Devrek İlk Vitamin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi merkezimizin yılsonu etkinliği için buradayız. Gerçekten büyük bir emek harcıyorlar. Büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Buradaki çocuklarımızın böyle ufacık bir şey öğrenmesi için dahi büyük bir gayret gösteriyorlar. O yüzden ben buradaki yöneticilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Tabii ki annelerimize, babalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Onlar da büyük bir sabır gösteriyorlar, büyük bir şefkat ve özveriyle bu süreçleri, yaklaşımları ilerletiyorlar. Hepinize ayrı ayrı sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan şiir, müzik ve dans gösterileri sergilendi. İzleyenlerin beğenisini toplayan performanslar büyük alkış aldı. Etkinlik, özel öğrencilerin yapmış olduğu el sanatları sergisinin gezilmesi ve pasta kesimiyle sona erdi.

Muhabir: Ersen Berk Çelik