Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emekliler ile ilgili emeklileri mağdur etmeyeceğiz açıklamasına Sarıoğlu'ndan yanıt geldi. Emekliler olarak zor durumda olduklarını defalarca dosya verdiklerini fakat bir gelişme olmadığının altını çizen Saroğlu, "Şimdi biz şaşırdık, kaldık.

Yani konu nedir? Aylardır, yıllardır milletvekillerine, ilgili bakana, parti liderlerine, hatta cumhurbaşkanımıza, emeklilerin hak ve menfaatlerle ilgili dosya veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız sanki hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi çalışana verir de emekliye nasıl verilmez şeklinde konuşması bütün emekliyi sükutu hayale uğratmıştır. Biz cumhurbaşkanımızdan müjde beklerken hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi yani  o şekilde açıklaması bizi şaşkınlığa uğrattı yani.

Ya bu ülkede durumunu bilen emekliye hak vermeyen zatıaliniz. Ne yapmak istiyorsunuz? Biz kime başvuracağız? Ne yapacağız? Kime inanacağız? Kime güveneceğiz ya? Bu tür Açıklamalar bizi üzmektedir. Biz bütün milletvekillerimize ilgili bakana parti liderlerine hatta cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz. Emekli aç, emekli perişan, emekli zor durumda. Bizimle kimse alay etmesin.

Sosyete Pazarına akın ettiler Sosyete Pazarına akın ettiler

Bizi ciddiye almamazlık yapmayın. Bizi alanları hafif kalacaklardır. Uğrayacaklardır diyorum. Fazla teferruatta girmek istemiyorum. Benim bir lafımdan onlar bin tane laf çıkartırlar. Gidişatı iyi değil. Emekli perişan. Bu haksızlığın bedeli ağır olur diyorum. Son kez emeği emeklinin başkentinden uyarıyorum. Zor durumdayız" şeklinde konuştu. (Haber: Sertaç ÖZDEMİR)