Olay Devrek ilçesine bağlı İsmetpaşa Mahallesi Rüştü Onur Sokakta meydana geldi.
Aralarını daha önce husumet bulunan ve psikolojik sorunları bulunan Mert Serkan Lülleci (25) komşusu Aydın Alkan (58) ve eşi Hacer Alkan (55) ile tartışmaya başladı.Tartışmanın büyümesi üzerine Mert Serkan Lülleci, eline geçirdiği bıçakla Alkan çiftine saldırdı.

Hacer Alkan'ı boğazından kocası Aydın Alkan'ı da vücudunun çeşitli yerlerinden ağır yaralayan Lülleci olay yerinden kaçtı. Bağrışmaları ve gürültüyü duyan komşuların haber vermesi üzerine olay yerine polis ve 112 ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ambulansla Devrek Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Hacer Alkan hayatını kaybederken, durumu ağır olan eşi Aydın Alkan ise ilk müdahalesinin ardından ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde dün akşam meydana gelen ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan 1 kişinin ağır yaralanmasına neden olan şahıs Emniyet Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar sonucunda ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, ele geçirilen 24 yaşındaki  Mert Serkan L, (1998) doğumlu şahıs Devrek İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı.

Enkazdan 12 yaşındaki çocuk 68 saat sonra sağ kurtarıldı Enkazdan 12 yaşındaki çocuk 68 saat sonra sağ kurtarıldı