Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “Köprünün hurdayla ilgili iki muhatabı var. Biri Zonguldak Belediyesi diğeri de yasal olarak almak zorunda olan Makine Kimya Endüstrisi Kurumu. Kurum geçtiğimiz haftalarda bir yazı yazdı ya hurdayı teslim edin ya da parasını tazmin edeceğiz dedi. Aynı zamanda kantar fişlerini belediyeden talep etti. Makine Kimya Endüstrisi belirlenen rakamlara göre bu hurdayı satın alıyor.

3 bin kişi itiraz etmişti! Tüm Zonguldak halkını belediyeye davet etti 3 bin kişi itiraz etmişti! Tüm Zonguldak halkını belediyeye davet etti

Bu hurdayı alması yasal bir zorunluluk. Devlet Makine Kimya Endüstrisi hurdaları vermek zorunda. Şuan ki yıkım işi hurda karşılığı ile ihale ediliyor. Dolayısıyla şuanki ihalenin iptal edilmesi gerekiyor. İptal edilip yıkım işine devam edilecekse yıkım işinin ayrı ihale edilmesi hurdanın da makine kimya endüstrisine teslim edilmesi gerek. Konu Zonguldak Belediyesi ile Makine Kimya Endüstrisi arasındaki bir konu” dedi. (Haber: Sertaç ÖZDEMİR)