Valilik önünde düzenlenen alternatif çelenk sunumunda, CHP Zonguldak İl Başkanlığı, ADD Başkanlığı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Eğitim İş tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı.

Cem Dereli Mithatpaşa sakinleri ile buluştu Cem Dereli Mithatpaşa sakinleri ile buluştu

Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, alternatif çelenk sunumunun ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Yavuzyılmaz konuşmasında 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramını kutlayarak, “Genç bir Cumhuriyet. Ulu Önderimiz Atatürk bağımsızlık meşalesini 19 Mayıs gününde yaktı. Halen o ateş yüreğinde kalbinde sıcaklığını koruyor” diyerek şunları söyledi:

“Maalesef zor bir süreçten geçiyoruz.  Seçim sürecinde değil, Türkiye’nin özellikle 21 yılı oldukça karanlık ve karanlık bir zihniyete teslim edilmiş devlet yönetimi nedeniyle hepimiz için çağdaş demokratik laik sosyal devlete inanan vatandaşlarımız için zor bir süreç. Ülkemizin kurucularına iki ayyaş dediler. Bunu söyleyen iktidarın Ak Parti’nin temsilcileriydi. Çelenk koyma töreninde, Zonguldak Valiliği alanı. Valilik girişinde mazgala, Atatürk’ün gençliğe hitabesini koydular. Tepki gösterdik, mücadele ettik, Türkiye kutuplaşmasın siyaset kutuplaşmasın diye sorumlu davrandık. Sorumlu davrandık. Daha fazla üzerimize geldiler. Daha fazla ithap ettiler. Haksızlık ettiler. Türkiye bir yol ayrımındayız. Tüm farklı görüşlerimize rağmen hepimiz bir arada sıkılmış bir yumruk gibi hareket etmek durumundayız. Türkiye’nin bir yarısı bu ucube Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi denilen eşi benzeri görülmemiş ne idüğü belirsiz olan sistemin peşinden AK Parti’nin söylediği yalanların  peşinden gidiyor. Ve biz diğer kalan yüzde 50 olarak buradaki Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarını bu kez yanlış yerde değil doğru tarafa Atatürk sevdalılarının olduğu Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun  olduğu kısma oy vermesini istiyoruz. Artık yumruk yeme dönemini kapatıyoruz biz kararsızlıkları vatanseverleri Atatürk sevdalılarını o tarafa oy vermiş olanları ikna etmek için harekete geçiyoruz.

Ulu Önder Mustafa Atatürk ne dedi bize, her yıl tekrar ettik,  ilkokul, ortaokul, liselerde, üniversitede her yerde siyasi partilerin içinde dedi ki, az zamanda çok ve büyük işler başardık dedi. Şimdi Önümüzde az bir zaman var, umutluyuz, bir aradayız, güçlüyüz ve kararlıyız. Haydi diyoruz, az zamanda çok büyük işleri bir arada başaralım”

Konuşmaların ardından  CHP’nin düzenlediği alternatif çelenk koyma törenine,  CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, CHP İl Başkanı Murat Pulat, CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, CHP eski il ve ilçe başkanları, kadın kolları, bazı il genel ve belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı. (Şaban YILMAZ)

WhatsApp-Image-2023-05-19-at-11.41.34

WhatsApp-Image-2023-05-19-at-11.41.35-(1)

Zafer Partisi, Nevşehir milletvekili adayı hayatını kaybetti Zafer Partisi, Nevşehir milletvekili adayı hayatını kaybetti
Devrekli İş İnsanı Halil Ocakçı hayatını kaybetti! Devrekli İş İnsanı Halil Ocakçı hayatını kaybetti!
İstanbullu hakemle 2020’de de kazanamadık, 2022’de de! İstanbullu hakemle 2020’de de kazanamadık, 2022’de de!
Bu görüntüler insanın aklına Yalova Kaymakamını getiriyor Bu görüntüler insanın aklına Yalova Kaymakamını getiriyor