Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımı olarak dağıtılan kömürün içinden taş ve çamurunu çıktığını söyledi.

Zonguldak’ta yakacak yardımı olarak dağıtılan kömür torbalarını incelediklerini ve içinden büyük taş parçalarının çıktığını ifade eden, Eylem Ertuğrul’un sosyal medyadan yaptığı açıklamasında şöyle dedi;

“Her yıl Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç durumu belirlenen hanelere, il ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından kömür yardımı yapılıyor. Türkiye’nin dört bir yanında yardım amaçlı dağıtılan kömürlerin içerisinden kömürden çok taş çıktığına dair şikayetler geliyor.

Bugün de Zonguldak'ta yardım alan bir vatandaşımıza teslim edilen kömür torbalarından çıkanları inceledik. Torbaların içerisinden büyük taş parçaları ve yoğun bir şekilde çamur çıktığını gördük.

Bakanlık eliyle yardım amaçlı dağıtılan kömürlerin içerisinden taş çıkıyor vatandaşımızla resmen dalga geçiliyor.

Artan derin yoksullukla beraber, her yıl gıda ve yakacak yardımına ihtiyaç duyan vatandaş sayısında ciddi bir artış var.

Vatandaşlar devletten yardım beklerken, kapılarının önünde taş buluyor.

Kendileri almak isteseler, bir çuval kömür 200 - 300 TL arası değişiyor. Emekli maaşıyla geçinen vatandaş yakacağını, yiyeceğini, giyeceğini nasıl karşılayacak?

Tüm bunlara rağmen iktidar, 5.000 TL'lik ikramiyeyi daha az vatandaşa verebilmek için elinden geleni yapıyor!

İktidar, yardım edilmiş yoksullar istiyor ki onlarla övünebilsin. Biz ise bu yoksulluğu ortadan kaldırmak istiyoruz!” (Haber Merkezi)

document_5904371222044479568.00_01_09_08.Still008

document_5904371222044479568.00_00_15_28.Still007

Genç adam otelde kendini astı! Genç adam otelde kendini astı!

Yakılan Afganlı davasında 3 tutuklama! Yakılan Afganlı davasında 3 tutuklama!

Sen misin yaya geçidine park eden!.. Sen misin yaya geçidine park eden!..

Köprüyü çaldılar (!) Köprüyü çaldılar (!)

Yanmış ceset olayında şüpheliler adliyede Yanmış ceset olayında şüpheliler adliyede

Kavşakta takla attı! 1 ölü 1 yaralı! Kavşakta takla attı! 1 ölü 1 yaralı!

Zonguldak'ta cinayetin ardındaki şok iddialar! Her aşaması korkunç! Zonguldak'ta cinayetin ardındaki şok iddialar! Her aşaması korkunç!

Zonguldak'ta kara gün! Kaçak maden ocakları 2 işçiyi hayattan kopardı Zonguldak'ta kara gün! Kaçak maden ocakları 2 işçiyi hayattan kopardı

Erdemir'de patlama! Erdemir'de patlama!

Editör: Murat Barutçu