Bolu Haber – Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yardım sözü verdiğini ancak bu sözleri yerine getirmediğini ifade eden Boluspor Başkanı Savaş Abak, "Artık bir şeyler yapacaksak adam akıllı bir şeyler yapmanız gerekiyor. Bizi ateşe attın. Yalnız bıraktın. Sıkıntı yok. Gemi limanda biz şu ana kadar yaptığımız işi yarı yolda bırakmadık. Ateşe attın 'Yansınlar' dedin" dedi.

"Eski Türkiye ittifakı sandıkta milletten ikinci kez kırmızı kartı yemiştir" "Eski Türkiye ittifakı sandıkta milletten ikinci kez kırmızı kartı yemiştir"

Boluspor Başkanı Savaş Abak, kulüp tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Abak, toplantıda kulübün mali tablosunu açıkladı. Abak, 2022-2023 sezonunda, kendi cebinden sadece 50 milyon TL para verdiğini dile getirdi. Yöneticilerle birlikte her borcu sorunsuz bir şekilde ödediklerini ifade eden Başkan Abak, başkan olmadan önce Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kongrede yardım sözü verdiğini hatırlattı.

"EN BAŞTA SÖZÜNE SADIK OLMASI GEREKİR"

Yöneticiler olarak sezon boyunca her bedeli sorunsuz ödediklerini aktaran Savaş Abak, "Bir insan belediye başkanından ne ister kendi şehri için. Önce güvenilir olmasını ister. Sonra çalışkan olmasını ister. Ben yüksek inşaat mühendisiyim. Vatandaşa hizmet götürmesini ister. Bolu halkının huzur, sağlık ve esenlik için gereken önlemleri alması gerekir. En başta sözüne sadık olması gerekir. Biz bedel ödeyelim hiç sıkıntı yok. Ben her sene cebimden 5-10 milyon vereyim. Hiç sıkıntı yok. Yönetici arkadaşlar da 300 veya 500 versin. Tekrar söylüyorum. Biz o kadar Ankara’daki, İstanbul’daki gibi büyük iş adamı değiliz. Buradaki başkanlar her sene cebinden 50 milyon veremez" şeklinde konuştu.

"BİZİ ATEŞE ATTIN, YALNIZ BIRAKTIN"

Boluspor Başkanı Savaş Abak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben buradan Sayın Tanju Özcan’a söylüyorum, oyun oynayacak yaşı geçtim. Artık bir şeyler yapacaksak adam akıllı bir şeyler yapmanız gerekiyor. Bizi ateşe attın. Yalnız bıraktın. Sıkıntı yok. Gemi limanda biz şu ana kadar yaptığımız işi yarı yolda bırakmadık. Mahcup da olmayız. Az öncede dediğim gibi emanetçiyiz. Ateşe attın 'Yansınlar' dedin. Hiçbir belediye başkanı, spor kulübüne yardım etmek zorunda değil. Boluspor’un başkanı benim. 'Bak kardeşim başının çarene' ama orda kongrede yüzlerce kişinin önünde söz verdi. Gidiyorum boynum kıldan ince, eyvallah. Bana sözün var. Futbol şube ne diyecek futbolculara, boynum kıldan ince mi diyecek? Hadi biz Boluspor’u o pozisyona sokmayız ama şunu da bilin bu kulübe bir kuruş yardım etmedi." İHA

AW897763_02

AW897763_01

Haziran’da 9 Güne Kadar uzayan Kurban Bayramı Tatili Haziran’da 9 Güne Kadar uzayan Kurban Bayramı Tatili

Maske takmayıp ceza yiyenlerin gözü aydın Maske takmayıp ceza yiyenlerin gözü aydın

Uzmanından uyarı, tozlu hava ölümcül krizlere sebep olabiliyor Uzmanından uyarı, tozlu hava ölümcül krizlere sebep olabiliyor

Büşra Akın’ın ölümü ile ilgili yeni gelişme! Tek tek alınıyorlar! Büşra Akın’ın ölümü ile ilgili yeni gelişme! Tek tek alınıyorlar!