Karabük yükseklerinde beyaz sevince hazır: Kar kalınlığı 10 santimetreyi aştı! Karabük yükseklerinde beyaz sevince hazır: Kar kalınlığı 10 santimetreyi aştı!

AW078222_03

Bolu Haber – Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde düzenlenen Abant Tiyatro Günleri yoğun ilgi gördü. Birbirinden güzel oyunların sahnelendiği etkinlikte salonu tıklım tıklım dolduran öğrenciler keyifli zaman geçirdi.

BAİBÜ Drama Topluluğu tarafından Abant Tiyatro Günleri düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte "Boyacı", "Suç ve Ceza", "Tahta Yürek", "Tartuffe", "Bir Daha Çal Sam" ve "Memurin Faslı" adlı oyunlar sahne aldı. Etkinliğin ikinci gününde sahne alan Suç ve Ceza oyununda izleyiciler salonu hınca hınç doldurdu. Abant Tiyatro Günleri hakkında konuşan Türk Dili ve Edebiyat Bölümü Doç. Dr. Metin Akyüz, bu tarz festivalleri kalıcı hale getirmek istediklerini belirtti. Doç. Dr. Metin Akyüz, "25 yıldır drama topluluğunun danışmanlığını yapıyorum. İlk buraya başlar başlamaz bu topluluğu kurduk ve o zamandan beri de topluluk faaliyetlerini sürdürüyor. Bolu'da bir tiyatro festivali olsun istiyorduk ama her defasında çeşitli aksilikler oluyordu ve gerçekleştiremiyorduk. Yıllar sonra bir festival gerçekleştirelim istedik ve bu doğrultuda da Abant Tiyatro Günleri adı altında etkinliğimizi sürdürmüş oluyoruz. Ayın 14’ünde başlayan etkinlik 19’una kadar devam edecek" dedi.

AW078222_04

"BİLET ALMAK İÇİN GELENLER MERDİVENDE OTURMAK İÇİN ISRAR EDİYORLAR"

Salonda oturacak yer kalmadığını dile getiren Doç. Dr. Akyüz, "Öğrenciler ilgili. İlk iki gün için çok iyiydi. Özellikle bugün Suç ve Ceza adlı oyundan da kaynaklandığını düşünüyoruz. Bilindiği üzere bir romanın tiyatroya uyarlanmış hali. Özellikle üniversite öğrencileri bu oyuna çok büyük ilgi gösterdi. Alanda oturacak yer yok. Bilet almak için gelenler merdivende oturmak için ısrar ediyorlar. Ona çözüm üretmeye çalışıyoruz" diye konuştu. İHA

AW078222_01

AW078222_02

Tavuk çiftliğinde yangın! Tavuk çiftliğinde yangın!

Çevre yolunda facia! 1 ölü, 6 yaralı! Çevre yolunda facia! 1 ölü, 6 yaralı!

Adalet yolunda kalbine yenik düştü! Adalet yolunda kalbine yenik düştü!

Metin Uca, yaşam savaşını kaybetti! Metin Uca, yaşam savaşını kaybetti!

Boşanmalarına üç gün kala, yatak odasında kan aktı! Boşanmalarına üç gün kala, yatak odasında kan aktı!

İstek şarkısı çalmayınca, düğünü kana buladı! İstek şarkısı çalmayınca, düğünü kana buladı!