Emniyetten 40 personel deprem bölgesine takviye gönderildi Emniyetten 40 personel deprem bölgesine takviye gönderildi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda 15 Nisan Dünya Sanat Günü etkinlikleri kapsamında 15.04.2022 tarihinde Doç. Dr. Tuğçe Günter Karakaruk ve Öğr. Gör. Gözde Parasız Arslantürk koordinatörlüğünde ‘‘Bileşik Sanatlar ve Kozmetik Kimya Sergisi’’ gerçekleştirildi.

Sergi Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Sibel Koçak ve müdür yardımcıları tarafından kurdele kesimiyle açıldı.

Açılış programına Senato üyeleri, Enstitü Müdürleri, Dekanları ve Dekan Yardımcıları, Meslek Yüksekokulu Müdürleri, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü, üniversitemizin akademik-idari personeli ve öğrencileri, Zonguldak Abdullah Sabri Efendi KYK erkek öğrenci yurt müdürü ve Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanları katıldı.

Eczane Hizmetleri Programı ve Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı öğrencileriyle hazırlanan sergide; ‘‘PopArt Resim Sanatı, Tırnak Süsleme Sanatı, Maske Süsleme Sanatı, Saç Tasarım Sanatı, Geçici Dövme (Tatoo) Sanatı, Kozmetik Kimya ve Bileşik Sanatlara dair stantlar, Bileşik Sanatlar ve Kozmetik Kimya konulu kısa filmler’’ sergilendi.

Sergi hazırlık aşamasında klasik müzik eşliğinde saç, tırnak, dövme (tatoo), maske, popart resim tasarımları, bazı dermokozmetik ürünlerin laboratuar ortamında temel düzeyde uygulamaları (sabun, şampuan, bakım kremi, nemlendirici, vücut kokusu, dezenfektan, kolonya, tonik/losyon yapımı) gerçekleştirildi. Öğrencilerle birlikte dermokozmetik ürünler üzerinde bileşik sanat tasarım çalışmaları yapılarak, laboratuar uygulama ve çalışmalarının sergilenmesi amacıyla da çeşitli kısa filmler çekildi. (Haber Merkezi)