AW062616_03

Üniversite öğrencisinin ölümüne neden olan kişi gözaltına alındı! Üniversite öğrencisinin ölümüne neden olan kişi gözaltına alındı!

Aydın Haber - Kuşadası Belediyesi, Aydın’ın Söke ilçesindeki bir apartman dairesinde polis ve zabıta ekipleri tarafından bulunan hasta ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarına sahip çıktı. Tıbbı açıdan tam donanımlı Kuşadası Belediyesi Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ne getirilen kedi ve köpekler, sağlıklarına kavuşmaları için tedavi altına alındı.

Söke’de 24 Ekim Pazartesi günü vatandaşlardan gelen ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, hayvanlara kötü muamele yapıldığı iddiasıyla bir apartman dairesine baskın yaptı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Söke Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleriyle birlikte evin içerisinde arama yapan polis ekipleri, saksıların içerisine gömülmüş telef olmuş halde kedi ve köpekler buldu. Evde ayrıca çok sayıda hasta ve bakıma muhtaç sokak hayvanı da bulan ekipler, yeterli beslenemedikleri için bitap düştükleri görülen kedi ve köpekleri koruma altına aldı.

Vücutlarında herhangi bir yara ya da kesici alet izine rastlanmayan patili can dostlar, Kuşadası Belediyesi Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ne getirildi. Merkezde görevli veterinerler, vakit kaybetmeden sokak hayvanlarına gerekli olan ilk müdahaleyi yaptı. Röntgenleri çekilen ve kan tahlilleri yapılan kedi ve köpeklere daha sonra serum bağlanarak gıda takviyesinde bulunuldu. Kendileri için seferber olan Kuşadası Belediyesi Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi veterinerleri sayesinde hayata yeniden tutunan can dostlar, sağlıklarına kavuşturulduktan sonra sahiplendirilecek.

AW062616_04

“SICAK YUVALARINA KAVUŞTURACAĞIZ”

Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Fulya Akıllı, sokak hayvanlarının merkeze getirildikleri ilk gün çok kötü bir durumda olduklarını belirterek, “Şu an Söke’den getirilen 31 kedi ve 7 köpeğe yoğun bir tedavi uyguluyoruz. Özellikle beslenmelerine çok dikkat ediyoruz. Kedi ve köpeklerin hiçbirinde çip bulunmadığı için sahipsiz bir durumdalar. Amacımız can dostlarımızı hem sağlıklarına hem de sıcak yuvalarına kavuşturmak olacak” dedi.

AW062616_06

“SAĞLIK DURUMLARI İYİYE GİDİYOR”

Merkezde görevli Veteriner Cihan Şengün ise, “Kedi ve köpeklerde yaptığımız ilk muayenede bir takım viral hastalıklara rastladık. Hijyenik olmayan ortamda bulundukları için virüs kapıp, birbirlerine de bulaştırmışlar. Bazı kedilerin dişleri tamamen çürümüştü. Büyük bir bölümde sıvı kaybı vardı. Gerekli besin ve serum takviyelerini yaptık. Şu an durumları iyiye gidiyor. Hepsini iyileştirmeye çalışacağız” diye konuştu.

AW062616_07

TAM DONANIMLI HAYVAN HASTANESİ

Her yıl binlerce kedi ve köpeği tedavi ederek hayatlarını kurtaran Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, yenilenen alt ve üst yapısı kadar her geçen gün iyileştirilen tıbbi imkanları ile tam donanımlı bir hayvan hastanesi olarak hizmet veriyor. Geçtiğimiz aylarda hizmete giren Kedi Tedavi Ünitesi’nin ardından doğru teşhis ve tedavi için gerekli teknik cihazlarla güçlendirilen merkez, bünyesine eklenen röntgen, hemogram, kan sayım cihazı, özellikle yavru hayvanlar için büyük önem taşıyan tam donanımlı yoğun bakım üniteleri ve ameliyathanesi ile geçmişte yapamadığı pek çok tıbbi müdahaleyi şu an için yapabilir duruma geldi. İHA

AW062616_05

AW062616_02

CS:Go'da Oynayarak Nasıl Para Kazanılır? CS:Go'da Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Kanlı aile dramı! Kardeşini öldürüp sonra intihar etti! Kanlı aile dramı! Kardeşini öldürüp sonra intihar etti!

Şehit ateşi başkente düştü! Şehit ateşi başkente düştü!

Cumhuriyet lokantası, 100 yıldır lezzet ve tarih bir arada Cumhuriyet lokantası, 100 yıldır lezzet ve tarih bir arada

Geri dönüşüm fabrikasında feci kaza! Geri dönüşüm fabrikasında feci kaza!

Vahşi cinayette şüpheliler adliyeye sevk edildi! Vahşi cinayette şüpheliler adliyeye sevk edildi!

Ses dalgaları ile yıkım! 5 katlı bina korna ile yerle bir edildi Ses dalgaları ile yıkım! 5 katlı bina korna ile yerle bir edildi

Çiftçi kıza çeyiz sürprizi! Çiftçi kıza çeyiz sürprizi!

Karakaçan veterinere yolculuk yaptı Karakaçan veterinere yolculuk yaptı

Büyük Filistin mitingi yarın! İşte kapanacak yollar Büyük Filistin mitingi yarın! İşte kapanacak yollar

Korkunun ecele faydası yok dediler, altına kaçırdılar! Korkunun ecele faydası yok dediler, altına kaçırdılar!

Motosikletli kurye ölümden döndü! Motosikletli kurye ölümden döndü!

Oğlu tarafından öldürüldü! Oğlu tarafından öldürüldü!

DEAŞ'ın Kastamonu kolu çökertildi! DEAŞ'ın Kastamonu kolu çökertildi!

Çocuklarını kaçırıp çöp konteynerinde saklamış! Çocuklarını kaçırıp çöp konteynerinde saklamış!

Vicdansız anne bebeğini su kanalına bırakmış! Vicdansız anne bebeğini su kanalına bırakmış!

Eski nişanlısının yüzüne kezzap atmıştı! Cezası belli oldu! Eski nişanlısının yüzüne kezzap atmıştı! Cezası belli oldu!

Çocuğun ensesine yapıştı! Çocuğun ensesine yapıştı!

Otomobilde sıkışarak can verdi! Otomobilde sıkışarak can verdi!

Düğün dönüşü toprağa girdi! Düğün dönüşü toprağa girdi!

Cumhuriyetin ilanını görmüştü! Yangında hayatını kaybetti! Cumhuriyetin ilanını görmüştü! Yangında hayatını kaybetti!

Norveçli bisikletçinin ailesine anlamlı hediye Norveçli bisikletçinin ailesine anlamlı hediye

Eşini öldüren emekli astsubay tutuklandı! Eşini öldüren emekli astsubay tutuklandı!

Tabancayla komşu cinayeti! Baba ve oğluna 18'er yıl hapis talebi Tabancayla komşu cinayeti! Baba ve oğluna 18'er yıl hapis talebi

Galatasaray aşkı işinden etti! Galatasaray aşkı işinden etti!