AW059887_02

Sağlık çalışanı vefat etti Sağlık çalışanı vefat etti

Şüpheli ölümde sahte içki iddiası Şüpheli ölümde sahte içki iddiası

Adana Haber - Adana'da kuzenlerin, teyzelerinin "bakım parasını" almak için kavga etmesi sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Olayla ilgili gözaltına alınan 2 kişiden 1'i tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, 22 Ekim Pazar günü saat 22.45 sıralarında Yüreğir ilçesine bağlı Havutlu Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Erkan Gelen (15) ve ağabeyi Serkan Gelen (18) engelli teyzelerine bakmaya başladı. İki kardeş teyzeleri engelli olduğu için onun maaşını da almaya başladı. Kuzenleri Abdülsamet Ç. (18) ve babası Mustafa Ç. (53) ise engelli maaşından pay istedi. Her iki aile bu konuda anlaşamayınca aralarında husumet başladı.

Pazar günü Abdülsamet Ç. ve babası Mustafa Ç., Serkan ve Erkan kardeşlerin evinin önüne gitti. Bir süre konuşan kuzenler arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede alevlenip kavgaya dönüştü. Kavgada Mustafa Ç. darp edilirken, oğlu Abdülsamet ise bir yan bloktaki evlerinin bodrum katına gizlediği pompalı tüfeği alıp geldi. Abdülsamet Ç., uzaktan pompalı tüfekle kuzenleri Serkan ve Erkan’ı vurdu.

İhbar üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri kolundan ve göğsünden yaralanan Erkan Gelen'i Yüreğir Devlet Hastanesi'ne, kol ile kalçasından yaralanan ağabeyi Serkan Gelen'i ise Adana Şehir Hastanesi'ne kaldırdı. Erkan Gelen kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olayın azmettiricisi olduğu öne sürülen baba Mustafa Ç. Cinayet Büro Amirliği tarafından evde yakalanırken, katil zanlısı Abdülsamet Ç. ise Yüreğir Devriye ekipleri tarafından olayın hemen ardından evlerine yakın bir bölgede yakalandı.

Abdülsamet emniyetteki ifadesinde, "Babamı dövdüler, boğuşma sırasında silah patladı" diyerek kendisini savundu. Emniyetteki işlemlerinin ardından emniyete sevk edilen oğul çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, babası ise adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İHA

Öfkeli koca dehşet saçtı! Öfkeli koca dehşet saçtı!

Konuştuğu kadınla, buluştuğu kadın farklı çıktı! O buluşma pahalıya patladı! Konuştuğu kadınla, buluştuğu kadın farklı çıktı! O buluşma pahalıya patladı!

Alıç satarak okul masraflarını çıkarıyorlar Alıç satarak okul masraflarını çıkarıyorlar

38 yıllık emeğin ürünü, köy kültürünü yaşatıyor 38 yıllık emeğin ürünü, köy kültürünü yaşatıyor

Editör: Virda Şahin