Afgan ailenin endişeleri artıyor: Bu kez onlar da öldürülebilir! Afgan ailenin endişeleri artıyor: Bu kez onlar da öldürülebilir!

Çaycuma Belediyesinin mimari tasarımını ulusal düzeyde düzenlediği yarışmaya katılan 114 proje arasından belirlediği Atatürk Spor Merkezi’ne (ASM) ilgi her geçen gün artıyor. Her yaştan Çaycumalının yüzüp fitness ve pilates salonlarından yararlandığı Spor Merkezi’nin içinde bulunan yarı olimpik yüzme havuzu, adeta bir okul gibi işlev görüyor. 5700 üyeye sahip yüzme havuzunda 900 kişi aktif olarak spor yaparken birçok sporcu kurs almaya devam ediyor.

1.500 ÇOCUK ÜCRETSİZ YÜZME ÖĞRENDİ

Çaycuma Belediyesinin 2021 yılı yazında “Çaycuma’da yüzme bilmeyen çocuk kalmayacak” hedefiyle açtığı temel yüzme kurslarından 4 ile 12 yaş arasındaki 600 çocuk ücretsiz eğitim aldı. Bu sayı 2023 yazında 900’a çıkarken, ücretsiz kurs alan çocuk sayısı iki yılda 1.500’e ulaştı.

ÇOK SAYIDA ÇOCUK, ZONGULDAK’TA KATILDIĞI MÜSABAKALARDA BAŞARI ELDE ETTİ

Atatürk Spor Merkezi’nde halen 4 yüzme kulübü faaliyet yürütüyor. Bugüne değin usta öğreticiler eşliğinde, binin üzerinde çocuğa yüzme kursu veren kulüplerde 217 öğrenci kurslara devam ederken, kurslardan, ayrı bir programla erişkinler de yararlanıyor. Kulüplerden eğitim gören çok sayıda sporcu Zonguldak’ta katıldığı müsabakalarda başarı elde ederek, Çaycuma’nın bu alandaki iddiasını da ortaya koyuyor.

FİTNESS SALONUNDA 490 KİŞİ SPOR YAPIYOR

Atatürk Spor Merkezi bölgenin en modern aletlerle donatılmış fitness salonlarını da bünyesinde bulunduruyor. Bugüne değin 3.150 kişini üye olduğu salonlarda halen 490 kişi aktif olarak spor yapıyor. Fitness salonlarında 4 eğitmen görev yapıyor.

Pis koku yayan derenin rengi değişti! Mahalleli tedirgin! Pis koku yayan derenin rengi değişti! Mahalleli tedirgin!

PİLATES SALONU’NUNDAN 135 KİŞİ İSTİFADE EDİYOR

Yine en modern aletlerle donatılan pilates salonundaysa 135 kişi spor yapıyor. Bir usta öğreticinin görev yaptığı pilates kursları zaman zaman Spor Merkezi’nin önündeki etkinlik çayırında da yapılıyor.

SPOR MERKEZİMİZ ADETA ARI KOVANI GİBİ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Atatürk Spor Merkezimiz Çaycuma’nın adeta göz bebeği oldu. Halkımızın çok yoğun bir ilgisi var. Bizim ücretsiz verdiğimiz kurslar ve görev yapan kulüplerden eğitim alanlarla birlikte, iki yılda, 2.500’ün üstündeki çocuğun yüzme öğrendiği spor merkezimiz adeta sporcu fabrikası gibi çalışıyor. Lisanslı sporcu sayımız 75’e ulaştı. 52 çocuğumuz Çaycuma dışında katıldığı yarışmalarda önemli başarılar elde etti. 5.700 üyemizin olduğu Spor Merkezi’mizden belli yaşın üstündeki vatandaşlarımız sağlıklı yaşam için istifade ediyor. Her yaştan insanın rağbet gösterdiği içinde spor yaptığı merkez adeta arı kovanı gibi çalışıyor. Benim için bundan daha büyük mutluluk yok.” dedi. (Haber Merkezi)

WhatsApp-Image-2023-11-15-at-14.25.54-(2)

WhatsApp-Image-2023-11-15-at-14.25.54

WhatsApp-Image-2023-11-15-at-14.25.53

WhatsApp-Image-2023-11-15-at-14.25.54-(1)

Zonguldak’ta acı olay! Kayalıklara düşerek hayatını kaybetti Zonguldak’ta acı olay! Kayalıklara düşerek hayatını kaybetti

Kilimli yurdunda neler oluyor? Öğrenci ölümden döndü! Kilimli yurdunda neler oluyor? Öğrenci ölümden döndü!

İnfaz Koruma Memuru kaza geçirdi! Durumu ağır... İnfaz Koruma Memuru kaza geçirdi! Durumu ağır...

Editör: Murat Barutçu