Zonguldak Tüketici Hakları Derneği Şube Başkanı Ali Topaloğlu, internetten yapılan alışverişlerde kart şifrelerini kimseyle paylaşılmasını söyleyen Topaloğlu, “Özellikle sosyal medyadan alışverişlere dikkat edilmesi gerekiyor. Son zamanlarda sizi CİMER’den arıyoruz bilgilerinizi almak istiyoruz gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Diğer yandan sahte hesaplarla insanlara ulaşarak dolandırıcılık yapabiliyorlar. Biz bu konuları hakem heyetine getirsek bile karşı tarafta muhatap bulamıyoruz. Ve maalesef ki kararımız havada kalmış oluyor. Bilmedikleri güvenlikte bitiremedikleri hiçbir yere kesinlikle ve banka şifrelerini istediklerinde vermesinler. Çünkü diğer türlü her anlamda mağdur bulunabiliyor. Bu konuda çok ciddi anlamda sıkıntılar yaşamaktayız. İnternet üzerinden mesafeli satış da ürün alırken çok daha dikkatli olunması gerekiyor” dedi. (Haber: Sertaç ÖZDEMİR)

WhatsApp-Image-2023-05-25-at-12.26.05

Eski Başkan Muharrem Akdemir; “Saat kulesi benim projemdi” Eski Başkan Muharrem Akdemir; “Saat kulesi benim projemdi”

İnağzı sakinleri tedirgin: Zarar vermek uğruna canlarını hiçe saydılar! İnağzı sakinleri tedirgin: Zarar vermek uğruna canlarını hiçe saydılar!

Özel günde nikah için sıraya girdiler Özel günde nikah için sıraya girdiler

Emekliye bayram ikramiyesi zammı müjdesi Emekliye bayram ikramiyesi zammı müjdesi

Bartın’daki cinayet olayında kayınpeder ve gelini tutuklandı! Bartın’daki cinayet olayında kayınpeder ve gelini tutuklandı!

Editör: Murat Barutçu