31 Mart seçimlerinde AK Partiden aday gösterilmeyen Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin CHP'ye geçti. Sezgin'e parti rozetini CHP Milletvekili Eylem Ertuğrul taktı.

Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin resmen CHP'ye geçti. Sezgin için CHP il binasında tören düzenlendi. Törene CHP Milletvekili Eylem Ertuğrul, CHP İl Başkanı Devrim Dural, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün ve partililer katıldı. .

CHP il Başkanı Devrim Dural, “İlk önce Gelik belediye başkanımız Burhan Sezgin partimize katılmasından dolayı rozet takma töreni yapacağız. 25’de 25 iddiamız devam ediyor. Kendisi 2014 senesinde aramıza katılmak istemişti. Kendisine baba evine geldiği için teşekkür ediyoruz. Kendisinin Gelik belediyesinde yaptığı çalışmaları biliyoruz. Kendisini tebrik ediyorum”dedi.

‘Sahip olduğumuz hiç bir belediyeyi kaybetmeyeceğiz’

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Eylem Ertuğrul, hiç bir sahip olduğumuz belediyeyi kaybetmeyeceklerini söyleyerek, “Cumhuriyet Halk Partimizin büyüdüğünün şahit olduğumuz gündeyiz. Bütün il ve ilçelerde kazanmanın en güçlü adayı biziz. Hiç bir sahip olduğumuz belediyeyi kaybetmeyeceğiz. Halkımızın daha büyük kesimini sosyal belediyeciliği buluşturacağız. Ranttan uzak belediyecilik. Bugünde Gelik beldemizin başarılı belediye başkanımız CHP saflarına katılıyor. Gelik’de tekrar CHP bayrağı dalgalanmaya devam edecek. Çok önmeli bütün merkez ve il ve ilçelerde belediyeleri alacağız.”

Sezgin; ‘CHP bayrağı ile seçime gireceğiz’

Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin ise, “Bizde daha evvel bunları görüştük. Bizim belediyecilik amacımız devlete halka hizmet etmektir. Bu saatten sonra CHP bayrağı ile seçime gireceğiz. Ben partide bana gönül açan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah Allah utandırmasın”diye konuştu.

Zonguldak’ta günlük evlere rekor ceza! Zonguldak’ta günlük evlere rekor ceza!

Konuşmaların ardından Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Eylem Ertuğrul, Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin’e parti rozetini taktı. (Haber: Sertaç ÖZDEMİR)

WhatsApp-Image-2024-02-12-at-14.25.27-(2)

WhatsApp-Image-2024-02-12-at-14.25.27-(1)

WhatsApp-Image-2024-02-12-at-14.25.26-(1)

Editör: Murat Barutçu