İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, yayınladığı mesaj ile 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

Erkmen mesajında, “30 Ağustos, bu toprakları yeniden vatan yapan büyük bir zaferdir” diyerek şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: " Afet üzerinden siyaset yapmaya çalışanlara yazıklar olsun" Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: " Afet üzerinden siyaset yapmaya çalışanlara yazıklar olsun"

“100. yılını kutladığımız Zafer Bayramımızın haklı gururunu yaşarken, 30 Ağustos yalnız cephede ordunun değil bütün bir milletin canla başla mücadele ettiği yok olma - olmama mücadelesinin, yani Anadolu’nun düşman işgalinden kurtulduğunun simgesidir. Zaferi bize kazandıran başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, ve de tüm şehit ve gazilerimizi bugün saygı, rahmet ve minnetle anıyor, bayramımız kutlu olsun diyoruz.

Bağımsızlığımızın simgesi, şanlı ay yıldızlı bayrağımızın şehit kanlarıyla sulanmış vatan toprakları üzerinde dalgalanmasıdır, 30 Ağustos. Akabinde gelen Cumhuriyet ve Cumhuriyetin kazanımları ise bizim hiç bir zaman unutmamamız gereken değerlerimizdir. Keşke Yunanlılar galip gelseydi diyenlere karşı, bizlerin bugünlerimizi borçlu olduğumuz başta Atatürk ve silah arkadaşlarını unutmayarak, unutturmayarak onlara cevap vermek en güzel cevap olacaktır. Türkiye Cumhuriyetinin varoluş nedeni olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız tekrar kutlu olsun. Nice yıllara” (Haber Merkezi)