Geçtiğimiz gün yaptığı etkili bir konuşma ile CHP’den Zonguldak Belediye Başkan aday adayı olduğunu duyuran Atınç Kayınova, revizyon imar planı ile ilgili önemli açıklamada bulundu. Kayınova, tüm Zonguldak halkını Zonguldak Belediyesi’ne davet ederek, “Binlerce insanımızın mağdur edildiği planda yapılan son değişikliklerle planın neredeyse tamamını etkileyen değişiklikler yapıldı. Plan notları değişti, plan açıklamaları değişti.” dedi.

Atınç Kayınova’nın konu ile ilgili yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Değerli Zonguldak Merkez İlçe sakini hemşerilerimizi bugünden tezi yok ivedilikle Zonguldak Belediyesine davet ediyorum. Hatırlanacağı üzere rekor sayıda 3000 vatandaşımızın itiraz ettiği, adı revizyon içeriği rezillik olan imar planlarının son hali 29.11.2023'de askıya çıktı. 30 günlük askı süresi var.

Binlerce insanımızın mağdur edildiği planda yapılan son değişikliklerle planın neredeyse tamamını etkileyen değişiklikler yapıldı. Plan notları değişti, plan açıklamaları değişti. İtiraz etmiş olsun olmasın, yapılan değişikliklerin yeni hak kayıplarına sebep olma olasılığını yerinde görmek adına tüm Zonguldaklı hemşerilerimize askıdaki planın son halini incelemelerini öneriyor ve Belediyeye davet ediyoruz.

Birçok önemsiz konuda bile video hazırlayıp meclis üyeleri ve hatta daire müdürlerine talimatla o videoyu her türlü sosyal ortamda yayan, basına servis eden belediye başkanının Zonguldak için, halk için en önemli konu niteliğindeki bu bilgiyi sadece belediyenin resmi Web sayfasında paylaşmasını da halkımızın dikkatine sunuyoruz. Lütfen askıya çıkarılan planı tekrar inceleyin, hakkınızı aramaktan kaçınmayın.

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis grubu olarak kendi çıkarı için Zonguldak'ı düşünmeyen, halkını yok sayanlara karşı halkımızın tümünün hakkını korumaya sonuna kadar devam edeceğiz.”

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Liseli Büşra'nın öldüğü kazada tanıklar dinlendi Liseli Büşra'nın öldüğü kazada tanıklar dinlendi

Karanlık sokaklar tehlike saçıyor! Veliler çözüm istiyor Karanlık sokaklar tehlike saçıyor! Veliler çözüm istiyor