AW073458_04

Düzce, Atatürk'ü 85. Ölüm yıldönümünde saygıyla andı Düzce, Atatürk'ü 85. Ölüm yıldönümünde saygıyla andı

İstanbul Haber - Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 85’inci yıl dönümünde Taksim'de düzenlenen törenle anıldı. Törende siyasi partilerin çelenk sunmasında ise Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı çelengi alana getirmeyi unutulurken, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, törende çelenksiz selamlamada bulundu.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 85’inci yıl dönümünde Taksim Cumhuriyet Anıtı'nın bulunduğu bölgede tören düzenlendi. Törene, İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul 1'inci Ordu Komutanı Ali Sivri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Siyasi Parti İl Başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Tören kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bırakıldı. Ardından saat 09.05’i gösterdiğinde saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile beraber tören son buldu.

AW073458_03

TÖRENE CHP YETKİLİLERİ ÇELENK GETİRMEYİ UNUTTU

Tören kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı’na sırasıyla İstanbul Valiliği, İstanbul Garnizon Komutanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul 1 No'lu ve 2 No'lu Baro Başkanlıklarının çelenkleri sunuldu. Daha sonra siyasi partilerin çelenklerinin sunumuna geldi. AK Parti, MHP, İyi Parti ve Zafer Partisi’nin İstanbul İl Başkanlıklarına ait çelenkler sunulurken, CHP İstanbul İl Başkanlığına ait çelenk alanda olmadığı için sunulamadı. Törende CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ise çelenk olmadan selamlamada bulunduğu o anlar ise kameraya yansıdı.

Törende daha sonra sivil toplum kuruluşlarına ait çelenkler sunuldu. Törenin sonunda ise CHP İstanbul İl Başkanlığı çelengi partililer tarafından alana getirilerek Taksim Anıtı önüne bırakıldı.

Piknik için girdikleri dere taşınca mahsur kaldılar Piknik için girdikleri dere taşınca mahsur kaldılar

Öte yandan, Taksim Anıtı önünde düzenlenen törende İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun etrafa baktığı ve el hareketleriyle CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’i uyardığı görülüyor. İHA

AW073458_01

Sabah saatlerinde korkutan yangın! Sabah saatlerinde korkutan yangın!

İnşaat boyacısı kaldığı evinde ölü bulundu! İnşaat boyacısı kaldığı evinde ölü bulundu!

Ağacın kalbinde, yemek keyfi Ağacın kalbinde, yemek keyfi

İYİ Parti'de, yönetimle kavga istifa getirdi İYİ Parti'de, yönetimle kavga istifa getirdi

Bolu'da sirenler Atatürk'ün ardındaki 85 yılı anarken çaldı! Bolu'da sirenler Atatürk'ün ardındaki 85 yılı anarken çaldı!

Sokakta köpek saldırısından kurtulmanın püf noktaları! Sokakta köpek saldırısından kurtulmanın püf noktaları!

Editör: Virda Şahin