Zonguldak Haber – Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde bulunan Abdullah Sabri KYK Yurdu’nda asansör arızası nedeniyle öğrenciler her gün 9 kat inip çıkmak zorunda kalıyorlar.

Sosyal medyada öğrencilerin sesi olmayı başaran Barınamıyoruz Hareketi adlı sayfa, bu kez de Zonguldak’ın Kozlu ilçesindeki Abdullah Sabri Kredi Yurtlar Kurumu yurdunu ele aldı. Sayfa, yurtta asansörlerin kullanım dışı bırakıldığını ve öğrencilerin onlarca katı yürüyerek inip çıkmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

“BÜTÜN ARIZALAR GİDERİLSİN, BAKIMLAR YAPILSIN”

Alaplı'da heyelan riski olan yollara istinat duvarı örülüyor Alaplı'da heyelan riski olan yollara istinat duvarı örülüyor

Yapılan paylaşımda şu ifadeye yer verildi:

“Abdullah Sabri KYK'da dün itibariyle asansörler kapatıldı. Öğrenciler her gün onlarca kat inip çıkmak zorunda kalıyor.

Yurtlardaki asansör sorununa dair çözüm asansörleri devre dışı bırakmak olamaz. Bütün arızalar giderilsin, bakımlar yapılsın!”

“BU ÇOCUKLAR BELEŞE KALMIYOR Kİ BU YURTLARDA”

Öte yandan, yurtta kalan öğrencinin de ifadelerinin yer aldığı paylaşım tepki topladı. Çok sayıda öğrenci acil bir şekilde çözüm beklediklerini ifade ettiler. Bazı öğrenciler, “Yahu, bu çocuklar beleşe kalmıyor ki bu yurtlarda. Niye adam gibi servis verilmiyor anlamak zor...” dediler.

İŞKENCE GİBİ YURT

Öğrencinin sayfaya mesajında şu ifadeler yer alıyor:

“Abdullah Sabri KYK Zonguldak Kozlu dün kapatmışlar asansörü. 3 bloktan oluşuyor yurt. A, B, C blok. Sadece A bloğun asansörü çalışıyor. Kahvaltıya inmek için önce C’den B’ye geçiyoruz yürüyerek. Sonra B’den A’ya iniyoruz. Her gün 9 kat inip çıkıyorum.”  Haber: Fadime YILMAZ ELMA

F-Fvw3BWoAAXWB6