Zonguldak’ı B klasman kategorisinde başarıyla temsil eden Eren Gökmen’e, Merkez Hakem Kurulu’ndan (MHK) bir önemli görev daha. 2. Ligin deneyimli hakemi, Bursaspor ile Ankaraspor arasında oynanacak 27’nci hafta maçına atandı.

Merkez Hakem Kurulu tarafından yapılan atamalar kapsamında Eren Gökmen, 19 Mart Pazar günü saat 14.00’te, 43 bin kişilik Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı’nda oynanacak Bursaspor-Ankaraspor maçını yönetecek.

Zonguldaklı klasmanın, zorlu karşılaşmada yardımcılıklarını Bolu bölgesinden B klasman yardımcı hakemi Hakan Erkan ile Kayseri bölgesinden B klasman yardımcı hakemi Furkan Ulu yapacak. Müsabakanın 4’üncü hakemi, Muğla bölgesinden Tayfun Sarı.

Pazar günkü maç öncesi Bursaspor 29 puanla 14’üncü, konuk Ankaraspor ise 35 puanla 10’uncu sırada yer alıyor.

Karşılaşma, cezası nedeniyle ev sahibi Bursaspor’a seyircisiz oynanacak. Ankara ekibinden seyirci gelmesi halinde, kendilerine ayrılan bölümden karşılaşmayı izleyebilecek.

Eren Gökmen, Bursaspor-Ankaraspor maçıyla bu sezon ki 15’inci görevine çıkacak. Zonguldaklı klasman, 2. Ligde en son 22 Ocak’ta, Kırmızı grupta İskenderunspor ile Pazarspor arasında oynanan maçta düdük çalmıştı.

Gökmen’in, 2. Lig Beyaz grupta 5 Şubat’ta yine orta hakem olarak görevlendirildiği Şanlıurfaspor-Esenler Erokspor arasındaki haftanın en önemli karşılaşması, maçın oynanacağı gün yaşanan olumsuz hava muhalefeti nedeniyle ertelenmişti.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

e1e2

Editör: Hüseyin EKİNCİ