Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Taha Enes Şener,  Ticaret İl Müdürü İsmail Maden'e teşekkür belgesi gönderdi.

Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden yaptığı açıklamada, "Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Sayın Taha Enes ŞENER tarafından; ‘Ahilik sekiz yüz yıldır Anadolu’da ve Balkanlarda kardeşlik, birlik ve beraberlik gibi değerleri özünde toplayan, ticaret ile ahlakı buluşturan bir hayat felsefesidir. Ayrıca sahip olduğu temel ilkelerle toplumumuzun tüm kesimlerini kaynaştıran, bütünleştiren ve millet olma bilincini vatanımızın tamamına yayan bir düşünce sistemidir.

Adliye önünde gergin anlar! Vahşi cinayetin davası başlıyor! Adliye önünde gergin anlar! Vahşi cinayetin davası başlıyor!

Ahilik felsefe ve sistemini ülkemizde ve dünyada geniş kitlelere tanıtmayı ve günümüz sosyal ve ticari hayatına yansıtmayı ilke edinmiş bulunan Bakanlığımız, Ahilik Haftası Kutlamalarının otuz altıncısını 18-24 Eylül 2023 tarihleri arasında Kırşehir merkez olmak üzere 77 ilimizde gerçekleştirmiştir. Bu kapsamda 36, Ahilik Haftası etkinliklerinin gerçekleştirilmesi sırasındaki özverili çalışmalarınızdan dolayı sizi ve mesai arkadaşlarınızı tebrik eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim. ' şeklinde bizlere teşekkür belgesi göndermişlerdir. Bizler Zonguldak Ticaret İl Müdürlüğü olarak ilimizde bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Ahilik kültürünün tanınması ve yaygınlaşması için her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz.” dedi. (Haber: Sertaç ÖZDEMİR)

Editör: Murat Barutçu