Yeşilay Kilis Şube Başkanı Ahmet Zorlu, aracında 800 gram uyuşturucu bulundurduğu iddiasıyla yakalandı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. Geçen hafta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in konvoyuyla Şanlıurfa'ya gitmek üzere Kilis'e geçerken meydana gelen kaza sonrasında, kaza yapan araçtan uyuşturucu çıkması üzerine yapılan soruşturma sonucunda Zorlu'nun adı ortaya çıktı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, Yeşilay Başkanı Ahmet Zorlu'nun kullandığı araç, Urfa'dan dönüşte Gaziantep'te kaza yapmış ve ardından tamirciye bırakılmıştı. Araçta uyuşturucu ihbarı üzerine jandarma müdahale etti ve yapılan aramada 800 gram uyuşturucu, hassas terazi ve tuşlu telefon ele geçirildi. Zorlu'nun Gaziantep'e çağrılmasıyla birlikte savcılık ifadesi alındı ve mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

30 Nisan'a kadar vaktiniz var! Hangi banka ne kadar veriyor! 30 Nisan'a kadar vaktiniz var! Hangi banka ne kadar veriyor!

Ahmet Zorlu, suçlamaları reddederek, "Benim haberim yok, araç kiralık" şeklinde ifade verdi. Jandarma ise ihbarın yapıldığı telefonu araştırmaya devam ediyor. Zorlu'nun daha önce AK Parti Kilis eski Milletvekili Reşit Polat'ın danışmanlığını yapmış olduğu, ayrıca 2019 yılında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik "Sigara, alkol, uyuşturucu bağımlılığına karşı" düzenlenen bir yarışmanın organizasyonunu gerçekleştirdiği ve dereceye giren öğrencilere plaket verdiği bilgisi de yer alıyor. /Haber Merkezi

WhatsApp-Image-2023-12-22-at-10.31.55

Editör: Murat Barutçu