Türkiye’nin en önemli milli bayramlarından birisi olan Cumhuriyet Bayramı bu yıl 100. yıl coşkusuyla daha büyük bir önem taşıyor. Başta yeni okullu olan minikler olmak üzere tüm okullarda öğrencilerin kalbi cumhuriyet için atıyor. Öğrenciler için müjde bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Erdoğan yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Milyonları ilgilendiren açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan, "30 Ekim Pazartesi okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizin 1 günlüğüne tatil edilmesi kararı aldığımızı bildirmek isterim." ifadelerine yer verdi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise kararı şu şekilde duyurdu:

“Tüm ülkemiz, binlerce yıllık tarihimizden aldığımız ilhamla Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarını, şanımıza yakışır şekilde gururla kutlamaya devam ediyor.

ikinci öğretim programları kapatıldı ikinci öğretim programları kapatıldı

Bu kapsamda, 30 Ekim Pazartesi günü güzel ülkemizin #TürkiyeYüzyılı’ndaki teminatı olan siz çocuklarımız için okullarımızı bütün kademelerde bir gün tatil ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, sizlere sunduğu bu 100. Yıl armağanı için teşekkürlerimi sunarım.

Bugün sizlerden tek isteğim, bu güzel Cumhuriyetimizin 100. Yılı coşkusunu daha da fazla ve içtenlikle yaşamanız.

Yarın ise, Türkiye Yüzyılı'nın ilk sabahında aileniz ve sevdiklerinizle beraber uzunca bir zaman geçirerek, sizlere armağan ve emanet edilen bu şanlı Cumhuriyetin değerini ve önemini onlardan bir daha dinlemenizi istiyorum.” (Haber: Fadime YILMAZ ELMA)

WhatsApp-Image-2023-10-29-at-22.17.03

100. Yıla yakışmadı! Bırakın, kutlamayı halk yapsın! 100. Yıla yakışmadı! Bırakın, kutlamayı halk yapsın!

Zonguldak Cumhuriyet için ikiye bölündü! Zonguldak Cumhuriyet için ikiye bölündü!

Editör: Murat Barutçu