Zonguldak Haber – Zonguldak’ta internetten öğrendiği boncuk örme tekniği ile evinin geçimine katkı sağlayan Ender Bulduk, uzun süredir kanser tedavisi gören eşine zaman ayırabilmek için tezgâhını son kez açtı.
Pandemi sürecinde sokağa çıkma yasağı uygulandığı günlerde internetten öğrendiği boncuk örme tekniği ile takı yapan ve zamanla kendini geliştirerek yaptığı ürünleri satmaya başlayan 70 yaşındaki Ender Bulduk, meme kanseri tedavisi gören eşine zaman ayırabilmek için severek yaptığı işini bıraktı. Bulduk'un ürünleri son kez pazar tezgahında yer aldı.
Bulduk, eşinin rahatsızlığından hem maddi hem de manevi olarak etkilendiklerini dile getirerek, "Kendimi eşimden soyutlamak istemedim hiçbir zaman. Onun acısını nispeten paylaştım insanlarla.Ne kadar anlatabildim, bilmiyorum. Kendimi böyle bir işe verdim. Ekonomik olarak bittiğim yerlerde tekrar canlanmak istedim. Bu işlerden fazla yüklü bir para kazanmasam da eve ekmek parasını getirdim.Geçenlerde karar verdim. 'Artık bu işi yapmayacağım. Geri kalan hayatımı eşime harcayacağım." ifadelerine yer verdi.
Boncuk örme tekniğini pandemi sürecinde internetten öğrendiğini anlatan Bulduk, "Pandemiden ötürü eve kapandık. Vakit geçiremiyordum. Sürekli televizyon izle, bilgisayara bak... Vakit geçmiyordu bir türlü. Hayvan besledim, kuş yetiştirdim. Geçmişimden de kaynaklanan bazı şeyler vardı. Cezaevinde muhasebede çalışıyordum. İnsanlar bunu yaparken gördüm. 'Bende yaparım' dedim ve araştırma içine girdim. Videolarını izledim." dedi. Haber: Fadime YILMAZ ELMA

WhatsApp-Image-2023-05-18-at-13.32.47

WhatsApp-Image-2023-05-18-at-13.31.24

Çocuklarını öldürüp arkalarından mektup yazmış: Çocuklarını öldürüp arkalarından mektup yazmış:

WhatsApp-Image-2023-05-18-at-13.32.02

Öğretmen ablasını bıçaklayarak öldürdü Öğretmen ablasını bıçaklayarak öldürdü
 
Murat Kotra: Önemli olan kazanmak ama fark açılır Murat Kotra: Önemli olan kazanmak ama fark açılır
 
Zonguldak'ta ilk olma özelliği taşıyan Güreş Şampiyonası'na yoğun katılım var Zonguldak'ta ilk olma özelliği taşıyan Güreş Şampiyonası'na yoğun katılım var
 
Dengesini kaybeden motosiklet sürücüsü yere düştü Dengesini kaybeden motosiklet sürücüsü yere düştü

Editör: Virda Şahin