Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri sonrasında, ilk turda yüzde 50+1oy barajının geçilememesi üzerine seçimler 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak ikinci tur seçimlerine kaldı. İkinci tur seçimleri en yüksek oy alan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında yapılacak.

Türkiye siyasi tarihinde ilk kez yapılacak ikinci tur seçimlerinde Vatan Partisi de seçimlerde hangi adayı destekleyecekleri yönünde karar aldı.

Vatan Partisi’nden ikinci tur seçimlerinde desteklenecek aday ve nedenleri ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Değerli Türk Milleti,

Değerli Seçmenler,

28 Mayıs 2023 günü yapılacak ikinci tur seçiminde, Cumhurbaşkanımızı iki adayın kaldığı koşullarda seçmek durumundayız.

Vatan Partisi, Cumhurbaşkanı İkinci Tur seçimindeki siyasetini, her zaman olduğu gibi emperyalizme karşı bağımsızlık ve Üretim Devrimi mevziisinden belirliyor.

Bugün Türkiye, ekonomide, güvenlikte ve kültürel alanda Batılı emperyalistlerin dayatmalarına karşı direnme ve özellikle ABD-İsrail eksenli tehditlere karşı hem içerde hem sınır ötesinde silahlı mücadele sürecindedir.

Cumhurbaşkanı adaylarından Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin ve İsrail’in Türkiye’yi hedef alan projesinde alet rolünü üstlenmiştir. Bu kapsamda PKK ve FETÖ terör örgütleriyle açıkça işbirliği yapmaktadır. Küresel merkezlerden yönetilen, bölücü ve yobaz örgütleri CHP listelerinden Meclise taşımıştır. Kılıçdaroğlu, millî devleti ve Türk Ordusunu tasfiye, küresel finans merkezlerine kölelik, kültürel çürüme, 15-16 Temmuz’un intikamını alma ve kaos programının adayıdır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise, düşman ile dost arasındaki denge siyasetine ve ekonomide Batı denetimindeki yalpalamalarına karşın, emperyalist planların hedefindedir; bu bağlamda Türkiye cephesindedir.

Var olan iki seçenek karşısında tarafsız kalmak, emperyalist plana hizmet eder.

“Güçlü Devlet Üreten Millet” hedefine ilerleme stratejisinin 28 Mayıs 2023 durağındayız. İki seçenekli seçim koşulunda, halkımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyoruz.

AK Parti’den vekillere sosyal medya uyarısı! AK Parti’den vekillere sosyal medya uyarısı!

Vatan Partisi, 29 Mayıs 2023 sonrasındaki zorlu süreçte, Tayyip Erdoğan yönetiminin bağımsızlık, vatan bütünlüğü, üretim ekonomisi, çağdaşlaşma ve millî devrimci kültür siyasetleri izlemesi ve yükselen Asya Uygarlığının öncü konumlarına ilerlemesi için, Üreticilerin Milli Hükümeti hedefiyle yapıcı bir muhalefet yürütecektir.

Türk milletine ve dünya kamuoyuna saygıyla duyurulur.” (Haber Merkezi)

Cesedin yanında selfie çekip paylaştı! Cesedin yanında selfie çekip paylaştı!
Kızların kavgası kanlı bitti: 1 Yaralı Kızların kavgası kanlı bitti: 1 Yaralı
Liman arkasında intihar girişimi! Liman arkasında intihar girişimi!

Editör: Murat Barutçu