Zonguldak’ın Kdz. Ereğli İlçesinde Uğur Likoğlu, CHP’den 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçimler için aday adayı oldu.

Likoğlu açıklamasında, “28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için Zonguldak Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurumu yaptım” diyerek şunları söyledi:

“17 Aralık 1987’de Karadeniz Ereğli’de doğdum. Zonguldak’ın her karışında farklı anılar ve güzel dostlar biriktirdim. Bu şehirde yatırımımı yaptım, bu şehirde ticaretimi sürdürüyorum ve bu şehirde evlendim. Çocuklarım da benim gibi bu şehirde okula gidecek, bu şehirde yaşayacak. Ama maalesef ki şehrimiz her geçen gün kan kaybediyor. Bir dönem emeğin başkenti olarak anılan Zonguldak, hükümetlerin yanlış politikaları nedeniyle emekli kenti haline geldi. Geldiğimiz noktada gençlerimiz işsiz, başka şehirlere göç veriyoruz. Yeni yatırımları bölgemize kazandıramıyoruz. Kısacası çözüm bekleyen sorunlar raporlara sığmıyor. Bu şehirde yaşayan genç bir birey olarak, kendimi şehre karşı sorumlu hissediyorum. İnşallah, CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde, Millet İttifakı olarak ülkemizin her bir ferdinin çoktan beri hak ettiği aydınlık yarınlara en kısa sürede ulaşacağız. Bu sebeple 14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde yıllardır her kademesinde yer aldığım partim Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekili Aday Adayı olduğumu kıymetli Zonguldak halkı ve kamuoyu ile paylaşıyorum. Bilgi birikimimi, gençliğimi ve enerjimi bu şehir için harcamaya hazırım. İnancım odur ki, 14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde, halkımızın iradesiyle CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi topyekün bir başlangıca adım atarak, hak ettiğimiz düzene kavuşacağız” (Haber Merkezi)

UĞUR LİKOĞLU ADAY ADAYI (3)UĞUR LİKOĞLU ADAY ADAYI (2)

Editör: Seçkin