Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Amatör İşler Kurulu, yarı profesyonel olarak uygulanan Bölgesel Amatör Lige, son katılım tarihini 9 Ağustos Cuma olarak açıkladı. TFF Bölge Müdürlükleri ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) başkanlarına gönderilen resmi yazı doğrultusunda, lige katılım hakkı bulunmasına rağmen 9 Ağustos’a kadar başvuruda bulunmayan kulüpler, 2024-2025 sezonu fikstürüne dahil edilmeyecek.

2010 yılından bu yana uygulanan Bölgesel Amatör Ligde, 6 Ekim’de başlaması planlanan 2024-2025 sezonu için taslak çalışmaları başladı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bünyesindeki Amatör İşler Kurulu Koordinatörlüğü, Bölgesel Amatör Amatör Lige katılım Genel Esasları doğrultusunda belirlenen lige katılım başvuru son tarihini 9 Ağustos Cuma olarak belirledi.

Bu çerçevede, lige katılım hakkı bulunan kulüplere, TFF Bölge Müdürlükleri ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanları aracılığıyla gönderilen resmi yazıda, “Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 15’inci sezonu düzenlenecek olan 2024-2025 sezonu Bölgesel Amatör Lige Katılım Genel Esesları belirlenmiş olup bu esaslar doğrultusunda lige katılma hakkı bulunan kulüpler, belgelerini hazırlayarak en gen 9 Ağustos 2024 Cuma gününe kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı’na göndereceklerdir.

2024-2025 sezonu Bölgesel Amatör Lig gruplandırma ve statü, lige katılacak takım sayısının kesin olarak belirlenmesinden ve saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacaktır.” denildi.

ZONGULDAK’TAN 3 TAKIMIN KATILMA HAKKI VAR

Bölgesel Amatör Lig’de, 2024-2025 sezonuna Zonguldak’ı temsilen Ereğli Belediyespor, Kilimli Belediyespor ve Alaplı Belediyespor olmak üzere 3 takım katılacak. 3’ü de belediye destekli ilçe takımları, TFF Amatör İşler Kurulu’nun belirlediği tarihe kadar katılım başvurusunda bulunup yarı profesyonel ligdeki yerini alacak.

Uzun yıllar formasını giydiği kulübün başkanı oluyor Uzun yıllar formasını giydiği kulübün başkanı oluyor

KATILIM ÜCRETİ ARTTI

Öte yandan, lige katılım başvurularını Amatör İşler Kurulu BAL Departmanlığı’na yapacak olan kulüpler, lige katılım bedelini ilgili banka hesabına yatırdıklarına dair dekontunu, lige katılım için gerekli evraklarla birlikte ibraz etmek zorunda.

Geride kalan 2023-2024 sezonunda 42 bin TL olan lige katılım bedelini artıran TFF Amatör İşler Kurulu, söz konusu bedeli 70 bin TL olarak belirledi. Bu bedeli yatırmayan kulüpler, diğer evraklar tam olsa dahi lige alınmayacak.

SPOR SERVİSİ

Editör: Hüseyin EKİNCİ