Belediyeler Birliği Meclis divanını Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, Kozlu Belediye Başkanı Altuğ Dökmeci, Ereğli Belediyesi Meclis üyesi Çetin Yiğit yaptı.

İldeki 25 Belediyenin başkanları ve meclis üyelerinin oyları ile 4 başkan 1 meclis üyesi şeklinde 5 asil, 2 de yedek üye seçilecek.

Mevcut tabloda 157 CHP, 160 diğer partilerin başkan ve meclis üyeleri olmak üzere toplam 317 oy kullandı. Belediyeler birliğine CHP' den Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem ve Ereğli Belediye başkanı Halil Posbıyık doğal üye

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Vedat Öztürk Altuğ Dökmeci meclisten üyesi adayı ise Atınç Kayınova

 AK Partiden ise  Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başoğlu, Çatalağzı Belediye Başkanı Yavuz Palabaş, AK Parti Ereğli Belediye Meclis Üyesi Ceyda Keleş aday gösterildi.

Whats App Image 2024 05 21 At 14.18.22 (1)

Dr. Çelebi: “Tahsin Erdem bana değer verse ne olur vermese ne olur?" Dr. Çelebi: “Tahsin Erdem bana değer verse ne olur vermese ne olur?"

Whats App Image 2024 05 21 At 14.18.21 (1)

Muhabir: Sertaç ÖZDEMİR