Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Fiyos beldesinde gerçekleşen "Karadeniz Gazı Devreye Alma Töreni"nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce açıklanan TTK’ye 1000 işçi alımına 1000 kişi daha ekleyerek sayının 2 bin kişiye yükseltildiğinin müjdesini vermişti.

“ALIMLAR İPTAL OLDU MU?” SORUSU YALANLANDI

Açıklamanın 20 Nisan 2023’te yapılmasına rağmen henüz TTK’den şartlar ve başvurular ile ilgili bilgilendirilme yapılmaması ise “Acaba alımlar iptal mi oldu?” sorusunu akıllara getirdi. Ancak Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil ise bu söylentilerin asılsız olduğunu, alımların en kısa sürede yapılacağı yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

ALIMLARA YÖNETMELİK ENGELİ

TTK’ye Bartın, Karabük Zonguldak’tan yapılacak olan alımlar il ilgili ise yönetmelik sorunu yaşanıyor. Karabük ve Bartın’dan da yapılacak olan alımlar eğer yönetmelik değiştirilemez ise iptal olacak. Yetkililer alımların gecikmesinin en büyük nedeni olarak ise yönetmelik sorununu gösteriyor.

ŞARTLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MHP İl başkanlığı kongresi yapıldı! Öztürk güven tazeledi MHP İl başkanlığı kongresi yapıldı! Öztürk güven tazeledi

Yönetmelik konusunda yetkililerin ve Zonguldak milletvekillerinin çalışmaları doğrultusunda şartların 2 hafta içinde açıklanacağı iddia ediliyor. Şartların açıklanmasının hemen ardından da başvuru süreci başlatılarak madenci alımlarında en önemli adım atılmış olacak.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA